Paraolimpijczycy i zawodnicy EURO zaszczepią się

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio pozostało sto dni. I właśnie ogłoszono, że sportowcy, którzy są w olimpijskiej kadrze, będą mogli się zaszczepić w pierwszym etapie. To samo dotyczy piłkarzy przygotowujących się do finałów EURO.

Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji zorganizowanej w środę 14 kwietnia potwierdził to, o czym spekulowano od kilku dni – polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Z tej możliwości skorzystają również piłkarze.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem rady ministrów, które opublikowano w dzienniku ustaw we wtorek 13 kwietnia, „członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych” mają możliwość zaszczepienia.

– Do igrzysk olimpijskich zostało 100 dni, ale koronawirus to fatalna choroba, która może przytrafić się każdemu i w każdej chwili – zauważył podczas konferencji w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego premier Mateusz Morawiecki i dodał: – Aby zapewnić komfort sportowcom, którzy mają dawać nam radość w Tokio, postanowiliśmy dać możliwość zaszczepienia całej ekipy. To dotyczy także reprezentacji Polski, która weźmie udział w mistrzostwach Europy. Wiemy, że udział w igrzyskach to mnóstwo pracy. Zmarnowanie jej byłoby błędem.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Piotr Gliński, uzupełnił: – Decyzja była możliwa, ponieważ grupy największego ryzyka są zaszczepione lub w trakcie szczepienia. Podobnie jak grupy, które walczą z pandemią na pierwszej linii frontu.

Dodał, że osób, które zostaną zaszczepione w kontekście igrzysk, jest 1077, łącznie sztabami trenerskimi. W przypadku piłkarskiej kadry to około 60 osób. Szczepienia mogą być organizowane od środy 14 kwietnia.

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *