Dzień Dziecka w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci w Żywcu

Dziś wyjątkowe święto, na które wszystkie dzieci, te małe i te duże, czekają przez cały rok – Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci w Żywcu uczestniczyli w licznych zabawach, atrakcjach i animacjach, które sprawiły im wiele radości.

Wielkie zainteresowanie wzbudziło budowanie muru z gigantycznych, kolorowych klocków, i każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę. To jednak tylko rozgrzewka, bo dzieci – jak to dzieci – najbardziej lubią zabawy ruchowe. Zabawy z chustą animacyjną są obecnie bardzo popularne i dają wiele możliwości bodźcowania dzieci nawet z większymi dysfunkcjami narządów ruchu, a sprawniejsze ruchowo mają okazję przewodzić zabawie. Walka balonowymi mieczami to prawdziwa frajda, tym bardziej, że z tychże balonów dzieci nauczyły się formować zwierzątka, a czasem i inne stwory, bo przy dobrej zabawie najbardziej liczą się dobre chęci i próbowanie. Radości z balonów dorównała zabawa z bańkami mydlanymi, szczególnie kiedy animatorki pozwoliły dzieciom robić bańki samodzielnie, a te wielkie rozpadały się na milion malutkich. Wisienką na torcie była wizyta wyjątkowych, bajkowych gości – Myszki Miki i Bałwanka Olafa – która sprawiła dzieciom wielką radość i chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie i pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Choć tortu nie było, prawdziwych smakołyków nie zabrakło, bo w końcu Dzień Dziecka jest raz w roku i musi być słodki!

Podopieczni Centrum, ale też i opiekunowie oraz wychowawcy, bawili się świetnie. Zabawy przyniosły wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Taka aktywność dla niepełnosprawnych umysłowo dzieci jest równie ważna, co nauka poprzez prace ręczne czy ćwiczenia fizyczne.

zdjęcia: Centrum

(sroka tfg)

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *