Bieg po Zdrój charytatywnie

Bieg po Zdrój, współorganizator Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego, który odbył się w październiku ubiegłego roku w Lipowej, zaprasza tym razem na wyjątkowe wydarzenie, bo bieg całkowicie charytatywny. Ultra Błatnia Trening 24h Charytatywnie dla Wojtusia to bieg zorganizowany dla syna jednego z biegaczy, który ma niezwykle rzadką kombinację wad genetycznych, a Centrum Informacji Genetic and Rare Disease potwierdziło, że nie zna drugiego takiego przypadku na świecie. Dlatego rozwój i dalsze życie chłopca to wielka niewiadoma, trudno też się komunikować z niemówiącym chłopcem, ale dzięki staraniom, leczeniu, rehabilitacji – czyli pracy wielu ludzi – widać postępy. Koszty całej rocznej terapii przekraczają możliwości rodziny.

Organizatorzy Ultra Błatnia 24h przeznaczają 0,50 zł za każdy kilometr, więc żeby uzbierać jakąś konkretną kwotę trzeba tych kilometrów zrobić naprawdę dużo! Dlatego zapraszają wszystkich śmiałków do „wejścia” pod schronisko na Błatniej tyle razy, ile tylko się da. Kto nie może biec, może pójść, każdy komplet nóg się liczy! Dodatkowo niektórzy biegacze dorzucają od siebie 20 zł za każde swoje wejście na górę – to podwójnie piękny gest.

Bieg zaczyna się pod Karczmą „Pod Błatnią” w sobotę 20 lutego o godzinie 12:00 i kończy w niedzielę, po 24 godzinach. Jak piszą organizatorzy na stronie facebookowej biegu: – Zaczynamy w Jaworzu przy wiacie na żółtym szlaku i to punkt gdzie będzie się można napić gorącej herbaty i usmażyć na grilu „wurszt” (tak, będzie ognisko), chyba że ktoś jest vege, to może być zapiekany bakłażan w kukurydzy… Można zejść z trasy, pojechać do domu odpocząć, zaopatrzyć się w dodatkowy prowiant, i wrócić.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, każdy może brać w nim udział, na własną odpowiedzialność, znając swoje możliwości i swój stan zdrowia, oraz bezwzględnie posiadać przy sobie folię NRC (zmniejszającą utratę ciepła organizmu) i zainstalowaną aplikację RATUNEK w telefonie, oraz zapas prowiantu. To warunki względnego bezpieczeństwa w górach. Szczególnie o tej porze roku. A że aura nadal zimowa, szczególnie w górach, na trasie czekają na śmiałków warunki najlepsze z możliwych: śnieg, błoto, woda – czyli „to, co tygryski lubią najbardziej”. To świetny trening przed Ekstremalnym Półmaratonem Górskim o Puchar Komendanta Głównego Policji, który Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy organizuje 14 maja tego roku!

(SROKA TFG)

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *