Chcesz pobiec w integracyjnym biegu pamięci Tropem Wilczym w Żywcu?

To już najwyższy czas, żeby się zapisać. W niedzielę 1 marca odbędzie się kolejna, ósma edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, organizowanego w ponad 370 miejscowościach. Głównym organizatorem biegu w Żywcu jest stowarzyszenie Dzieci Serc z Radziechów, skupiające osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Wśród biegowych kategorii przewidziany jest też Bieg Honorowy, do którego organizatorzy zapraszają osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w nim wszystkie chętne osoby niepełnosprawne, bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Mogą to być także osoby poruszające się na wózkach. Dla tych uczestników przewidziany jest specjalny dystans: krótszy niż w biegu głównym czyli 963 m. Każdy, kto zdąży się zapisać, otrzyma pakiet startowy, z pamiątkową koszulką i pięknym medalem. Można dołączyć do biegaczy jeszcze w tym tygodniu, a nawet w samym dniu biegu, ale nie możemy przewidzieć, czy dla tych ostatnich zapisanych wystarczy pakietów, bo otrzymujemy je, jak wszyscy, w określonej liczbie i możemy wydać tyle, ile otrzymaliśmy. Dlatego zachęcamy, by jak najszybciej podjąć decyzję i zapisać się. Spóźnionym nie będziemy w stanie zapewnić pakietów – mówi Jadwiga Klimonda, prezes stowarzyszenia Dzieci Serc.

Całość wydarzenia rozpocznie Msza św. w konkatedrze w Żywcu o 10.00, a następnie przewidziane jest przejście do pobliskiego Parku Habsburgów, gdzie uczestnicy otrzymają pakiety startowe i odbędzie się bieg w poszczególnych kategoriach.

Po wręczeniu medali zaplanowany jest też m.in. wspólny śpiew pieśni patriotycznych, a na wszystkich biegaczy czekać będzie gorąca żołnierska grochówka.

Zapisy uczestników odbywają się pod adresem mailowym: dzieciserc@o2.pl, a wszelkie dodatkowe informacje i regulamin można znaleźć na stronie: www.dzieciserc.pl.Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *