Drużynowy sukces eurobeskidzkich tenisistów w Wiśle

W rozgrywanych 1 i 2 grudnia w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym reprezentanci Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy spisali się znakomicie. Dobra gra naszych zawodników przełożyła się na zdobycie dwóch srebrnych medali oraz wysokiego 5 miejsca. W gronie ponad 40 drużyn do rywalizacji przystąpiły aż trzy drużyny: dwie mężczyzn i jedna kobiet, a podczas rozgrywek opiekę nad zawodnikami sprawował trener Jerzy Schreiber.

Nasze panie w składzie Wioletta Kimla, Katarzyna Pitry, Magdalena Wieczorek zdobyły srebrny medal ulegając w finale IKS Warszawa 0 – 2. Zespół naszych przeciwniczek to wielokrotne Mistrzynie Polski, które miały w składzie medalistka Mistrzostw Świata. Nasze zawodniczki w półfinale pokonały zespół z Radomia 2 – 0. Świetnie zagrała Wioletta Kimla, która pokonała indywidualną Mistrzynię Polski Monikę Borewicz, co było kluczem do zwycięstwa. Drugi punkt zdobyła Katarzyna  Pitry. W ćwierćfinale reprezentantki Łodygowic pokonały zespół z Katowic 2- 1.

Zespół mężczyzn grających w klasie VIII  pozazdrościł naszym paniom i również zdobył srebrny medal grając w składzie: Grzegorz Pieronek, Adrian Kochoń, Tomasz Mojżysz. Panowie musieli się wykazać dużymi umiejętnościami,  ponieważ grali z trudnymi przeciwnikami. W ćwierćfinale pokonali zespół ze Szczecina 2-1. O wyniku zadecydowała gra podwójna, w której nasza drużyna w składzie: Pieronek Grzegorz Kochoń Adrian pokonała 3 – 1. W półfinale nasi zawodnicy stoczyli piękny bój w grze podwójnej z zespołem  z Warszawy, wygrywając pojedynek 3 – 0, a końcowy wynik rozgrywek tej grupy startowej to 2-1.  W  finale nasi zawodnicy ulegli wicemistrzom olimpijskim: Mariuszowi Skrzyneckiemu i Mariuszowi Grudniowi, którzy grali w zespole  z Zielonej Góry. Mecz zakończył się wynikiem 2 – 0.

Trzeci zespół startował w najmocniejszej X grupie i w końcowej klasyfikacji uplasował się na 5 miejscu. Stowarzyszenie reprezentowali w nim: Michał Reterski oraz Włodzimierz Maślanka. Serdecznie gratulujemy zawodnikom wyników i udanych rozgrywek.