Eurobeskidzcy sztangiści triumfowali w Mistrzostwach Polski

Z pięcioma medalami reprezentanci Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Łodygowice powrócili z rozegranych w Bydgoszczy od 5 do 7 kwietnia 2019 r. indywidualnych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.

Na najwyższym, mistrzowskim podium stanęły obie reprezentantki łodygowickiej sekcji podnoszenia ciężarów. Złoty medal zdobyła Magdalena Wójcik – z wynikiem zaledwie 1,5 kg niższym od własnej wagi. Tak sam krążek i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Magdalena Konior, która wycisnęła 87 kg.

O stopień niżej, na drugim miejscu, ze srebrnymi medalami ukończyli rywalizację również dwaj zawodnicy Eurobeskidów: Marcin Biegun dla swojego tytułu wicemistrza Polski wycisnął 97 kg, a Dawid Hałat w swojej kategorii wagowej również był drugi, z wynikiem 92 kg.

Z wynikiem 101 kg i brązowym medalem zakończył swój udział w zawodach Sławomir Jędrzejko, którzy osiągnął w ten sposób spory sukces, skutecznie pokonując nie tylko ciężar na sztandze, ale także problemy ze zdrowiem, które na dłuższy czas wyłączyły go z treningów.

Wspaniale spisywał się w walce ze sztangą również Dariusz Wandzel, podchodząc zwycięsko do wszystkich trzech prób, jednak z powodu zmiany kategorii wagowej zawodnika ciężar podniesionych przez niego 145 kg okazał się o 2 kg za niski, żeby mógł zostać medalistą tych mistrzostw i ukończył zawody na czwartym miejscu. Bez medalu zakończył tym razem swój start Dawid Lange.

– Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów znakomite warunki żywieniowe i noclegowe. Sala zawodów została profesjonalnie przygotowana dla osób niepełnosprawnych co szczególnie chwaliły  osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Nad całością zawodów czuwały: Komisje Sędziowska  i Komisja Antydopingowa z Warszawy. W takich warunkach reprezentacja Eurobeskidy Łodygowice pokazała na co ją stać! – mówi, dumny ze swoich zawodników trener Stanisław Mirocha.