Grand Prix ku pamięci Franciszka Matusznego

W sobotę 4 sierpnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach odbył się turniej Grand Prix poświęcony pamięci Franciszka Matusznego. Sędzią głównym został Jacek Matlak mistrz FIDE, na co dzień trener sekcji szachowej w SI Eurobeskidy.

Na początku zawodów głos zabrał prezes SI Eurobeskidy Stanisław Handerek, który powiedział kilka słów o zmarłym zawodniku sekcji szachowej stowarzyszenia Franciszku Matusznym. Następnie nagrodził zwycięzców poprzedniego memoriału ku jego pamięci. A byli nimi Paweł Kania, który zajął I miejsce, Andrzej Rygiel na II miejscu oraz Katarzyna Brzostowska zajmująca ostatnie miejsce na podium.

Na turniej przybyło 30 zawodników z województwa śląskiego i małopolskiego w różnym wieku, również osoby niepełnosprawne. Zawody były prowadzone w systemie szwajcarskim, który polegał na kojarzeniu zawodników o podobnej liczbie punktów. W czasie gry nierzadko starsi zawodnicy byli zaskoczeni umiejętnościami i strategią młodszych uczestników turnieju. Okazało się, że nie tylko seniorzy nauczyli czegoś młodszych, również dorośli i doświadczeni szachiści mogli się dowiedzieć czegoś nowego. Turniej posłużył nie tylko udoskonalaniu czy sprawdzeniu swoich umiejętności na szachownicy, ale również integracji niepełnosprawnych, dzieci oraz starszych.

Po zakończeniu rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco. Najlepszy okazał się Franciszek Janowski, który wygrał turniej z 6 pkt. Drugie miejsce zajął Grzegorz Leśniak z wynikiem 5,5 pkt. Na ostatnim miejscu na podium stanął Michał Jaromin, który zdobył 5 pkt.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *