I. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku

Już od dziś można zgłaszać kandydatów do tytułu Sportowca 2019 roku.  I. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego zawodnika. Laureaci zostaną także wyłonieni w kategoriach Trener/Trenerka, Organizacja oraz Wydarzenie.

Rok 2019 w sporcie osób z niepełnosprawnościami ponownie obfituje w sukcesy reprezentantów Polski na arenie międzynarodowej. Nie sposób nie uhonorować laureatów wielu osiągnięć na koniec roku. Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE.

Jak można przeczytać na stronie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego -Naszym zamiarem jest, by Plebiscyt miał charakter cykliczny i był organizowany na jesieni każdego roku. Zwycięzcy Plebiscytu w czterech kategoriach: Sportowiec, Trener/Trenerka, Organizacja i Wydarzenie otrzymają statuetki imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojekowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” rozdane zostaną podczas Finału Plebiscytu, który odbędzie się 5 grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.-

Plebiscyt składa się z trzech etapów.

W pierwszym, zgłaszani są kandydaci (do 9 października). W drugim (10-27 października) Kapituła wybiera 35 nominacji spośród 4 kategorii plebiscytu (najlepszy sportowiec- 20 osób, trener/trenerka – 5 osób, organizacja sportowa – 5 organizacji, wydarzenie sportowe 2019 roku – 5 wydarzeń). Cała 35 ostatecznie walczyć będzie o zwycięstwo w Plebiscycie w trzecim etapie, który rozpocznie się 28 października i zakończy 17 listopada. Głosowanie odbędzie się na specjalnie przygotowanej platformie zamieszczonej na www.paralympic.org.pl . Zwycięzcą danej kategorii będzie naturalnie ten, kto otrzyma najwięcej głosów. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystego Finału Plebiscytu w siedzibie PKOl-u wspomnianego 5 grudnia oraz na stronach internetowych i profilu Facebookowym PKPar-u.

Kandydata do Plebiscytu może zgłosić osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.

Jak zgłosić kandydata?

Na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt 2019 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wybierając odpowiednie kategorie.

Regulamin Plebiscytu znajduje się także na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt 2019.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 22 824 08 72 lub mailem na adres plebiscyt@paralympic.org.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 października o godz. 23:59.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *