Integracyjny rajd „Razem raźniej”

Już po raz siedemnasty sprawni i niepełnosprawni wspólnie wyruszyli na Matyskę w Beskidzie Żywieckim. Organizatorem rajdu było stowarzyszenie integracyjne „Dzieci Serc” z Radziechów. W drodze towarzyszyło im rajdowe hasło: „Zwycięży Orzeł Biały”, przypominające o tegorocznym jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tych rajdach mogą uczestniczyć niepełnosprawni bez względu na stopień niepełnosprawności. Co roku „Dzieci Serc” zapraszają także pełnosprawną młodzież. Tym razem na rajdowy szlak na Matyskę wyruszyli również uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Gawlika w Radziechowach pod opieką Joanny Motyki.

Wspólnie, pomagając sobie wzajemnie, pokonywali drogę na Matyskę, wędrując trasą obok kolejnych stacji Golgoty Beskidów- aż na szczyt góry. Tam był czas na rozmaite zadania i konkurencje. Było konkurs na wykonanie z przygotowanych elementów papierowej rogatywki, ale także sprawnościowe zawody celnych rzutów piłeczką, czy strącanie elementów piramidy strumieniem wody.

Na zmęczonych czekały kiełbaski z grilla, ciasta i napoje. Były także pamiątkowe poduszeczki zdobione postaciami z popularnych bajek i filmów animowanych. – To prezenty od naszych przyjaciół ze szkoły w Andrychowie, którzy wykonali je własnoręcznie i w ten sposób sprawili nam wiele radości – podkreślała Jadwiga Klimonda, szefowa stowarzyszenia Dzieci Serc.

– Bardzo lubię przyjeżdżać na te wyścigi i rajdy. Najważniejsze w nich jest to, że można być między ludźmi, porozmawiać z różnymi osobami. Mam 34 lata, poruszam się tylko na wózku i na co dzień siedzę w domu. Dojazd do domu mam dość trudny, więc rzadko mam takie okazje – mówi Bożena. I jak inne Dzieci Serc uśmiecha się, zamiast skarżyć się na swój los.

Wyrazem tej wdzięczności, którą czują podopieczni stowarzyszenia, były serdeczne słowa pod adresem Jadwigi Klimondy i spontaniczne uściski na rajdowej mecie, pod krzyżem na Matysce.

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *