Integracyjny szachowy turniej o Grand Prix SI Łodygowice

Zakończyły się trwające cały rok otwarte rozgrywki szachistów o puchar Grand Prix SI Łodygowice. Pod okiem sędziego Jacka Matlaka szachiści uczestniczyli w cyklu ośmiu turniejów. Sześć najlepszych wyników decydowało o końcowej klasyfikacji zawodnika.

W całym turnieju zwyciężył Wojciech Ulrych, który był też najlepszy w rywalizacji w kategorii zawodników pełnosprawnych. Drugi w tej grupie był Zygfryd Hoder, który też zwyciężył w kategorii zawodników 70+. Trzecie miejsce zajął Andrzej Rygiel.

Wśród zawodników niepełnosprawnych triumfował Jan Temel, drugi był Krzysztof Kuberski, a trzeci – Jarosław Ben. Czwarte miejsce zajął Antoni Figura, a piąte – Katarzyna Brzostowska, która była też pierwsza wśród pań. Na szóstym znalazł się Jerzy Kania. Puchar dla najstarszego uczestnika zdobył Władysław Kurka. – Turniej odbywa się już kolejny rok i nie brakuje chętnych do udziału w nim. Zawodnicy korzystają z możliwości rozwoju własnych umiejętności, które doskonalą się przecież dzięki rywalizacji – zauważa sędzia Jacek Matlak, zapraszając do uczestnictwa w kolejnym turnieju.

Boje o Grand Prix 2020 ruszają już 11 stycznia. Tego dnia o 9.45 w sali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Wilkowicach rozpoczyna się pierwszy turniej. Zawody mają charakter integracyjny i są otwarte dla wszystkich chętnych szachistów w każdym wieku.