Kolejne mistrzowskie tytuły dla START Bielsko-Biała

Dopiero co donosiliśmy o sukcesach łuczników ze START Bielsko-Biała na Halowych Mistrzostwach Polski (TUTAJ), a tu już kolejne medale wskoczyły do kolekcji. Tym razem za sprawą zawodników sekcji Bocci oraz narciarzy.

Od 1 do 3 marca w hali OSiR W Wągrowcu odbył się finałowy turnieju Polskiej Ligi Bocci, w którym uczestniczyli przedstawiciele START Bielsko-Biała. Rezultaty trzydniowych zmagań zawodników, zsumowane z wynikami trzech wcześniej rozegranych turniejów pozwoliły wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach i nagrodzić ich medalami Mistrzostw Polski w Bocci 2020. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią rozgrywki – za wyjątkiem jednego turnieju, który odbył się w maju 2020 roku – zostały przesunięte na początek 2021 roku. Dlatego turniej finałowy za 2020 rok wypadł w marcu 2021 roku. To były najdłuższe rozgrywki w prawie trzydziestoletniej historii Polskiej Bocci. Do Wągrowca zjechało 80 zawodniczek i zawodników z ponad połowy krajowych klubów (zrzeszonych w Polskim Związku Bocci jest 26 organizacji). Jak powiedziała Beata Dobak-Urbańska, wiceprezes PZB, w wywiadzie dla TVP3 Poznań, pomimo pandemii zawodnicy poczynili spore postępy – trenowali cały czas, nawet w domach, kiedy nie było możliwe trenowanie na Sali, a efekty były widoczne w czasie rozgrywek.

Rywalizacja w Bocci odbywa się w ramach 5 klas sportowych (grup). Aż w dwóch kategoriach złote medale zdobyli przedstawiciele START Bielsko-Biała. W grupie BC3 pierwsze miejsce zajął Damian Iskrzycki w asyście Dariusza Borowskiego (BC3 to grupa zawodników z największymi uszkodzeniami pscycho-motorycznymi, dlatego grają z asystentami). W grupie BC4 zwyciężył Dominik Walczyk. Zawodnicy są reprezentantami kadry narodowej w Bocci i tym samym nie tylko obronili tytuł Mistrza Polski, ale udowodnili, że nadal prezentują wysoką formę. – Format turnieju ma to do siebie, że rozgrywki są prowadzone przez cały rok i punkty zbieramy przez cały sezon. Potem jest podsumowanie i dzisiejszy finał był formalnością, ponieważ już wczoraj wiedzieliśmy, że mamy tytuł Mistrza Polski obroniony – powiedział dumny z osiągnięć bielskiego teamu Damian Iskrzycki w wywiadzie dla TVP3 Poznań. Jak podkreślił prezes PZB, Romuald Schmidt, w tym roku zwyciężyli zdecydowani faworyci, jednak nie tylko oni mogą nazywać się zwycięzcami. Swój awans do I Ligi zaliczyli bowiem dwaj zawodnicy z Bielska-Białej: Antoni Kołodenny i Adam Mencnarowski.

W ubiegłym tygodniu sukcesy święciła również sekcja narciarstwa alpejskiego START Bielsko-Biała. Na Mistrzostwach Polski w paranarciarstwie alpejskim  i parasnowboardzie, które odbyły się w dniach 3-4 marca w Białce Tatrzańskiej (Jurgów) na najwyższym podium stanęli: Igor Sikorski (ósmy raz z rzędu!), Andrzej Szczęsny i Bartosz Pawlikowski. Drugi i trzeci stopień podium zajmowali: Julia Krynicka, Kacper Ludwikowski, Zuzanna Karpiel i Barbara Majchyk. W sumie w slalomie gigancie i slalomie klasycznym zdobyli trzy złote, siedem srebrnych i jeden brązowy medal.

Zawodnicy, trenerzy i zarząd mogą być dumni, że tak wielu utalentowanych sportowców reprezentuje ich barwy! Więcej o sukcesach bielskiego klubu oraz o obozach integracyjnych w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle, na których trenerzy łowią kolejnych potencjalnych mistrzów – już niebawem w marcowym numerze AKTYWNI RAZEM online.

Zdjęcia: START Bielsko-Biała, Polski Związek Bocci, PZSN Start, Igor Sikorski, Andrzej Szczęsny

(sroka tfg)

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *