Krzysztof Wrona nagrodzony w konkursie „Sukces nie zna barier”

Krzysztof Wrona z Czechowic-Dziedzic, w ubiegłym roku kapitan bielskiej drużyny ampfutbolowej Kuloodporni, został jednym z laureatów konkursu „Sukces nie zna barier”. W trzeciej edycji tego konkursu, organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej z myślą o promowaniu postaw osób aktywnych w dziedzinie przełamywania barier i stereotypów dotyczących niepełnoprawności.

Konkursowe jury doceniło zarówno jego kilkuletnie zaangażowanie w rozwój drużyny Kuloodpornych – był jednym z pierwszych zawodników powstającego klubu – jak i ubiegłoroczną aktywność.

Został osobą niepełnosprawną w 2012 roku, kiedy został potrącony przez pijanego motocyklistę. W wyniku odniesionych obrażeń konieczna była amputacja prawej nogi powyżej kolana. Przed wypadkiem grał w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej.

Chętnie przyjął zaproszenie fizjoterapeuty Daniela Kawki, organizatora drużyny ampfutbolowej. Był zawodnikiem prawonożnym, ale po amputacji nauczył się grać lewą nogą. Trenuje sumiennie i osiąga na boisku coraz lepsze efekty gry.

W 2018 roku pełnił rolę kapitana Kuloodpornych Bielsko-Biała, jedynej w województwie śląskim drużyny piłki nożnej osób po amputacjach. Wraz z Kuloodpornymi Bielsko-Biała zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski.

W tym 2018 roku Krzysztof Wrona był regularnie powoływany do ampfutbowlowej reprezentacji Polski, z którą na przełomie października i listopada uczestniczył w Mistrzostwa Świata, które odbywały się w Meksyku.

Wraz z reprezentacją Polski w piłce nożnej osób po amputacjach zdobył brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju Amp Futbol Cup.

Chętnie angażuje się w organizowane przez Kuloodpornych treningi dla dzieci i inne spotkania mające na celu popularyzację tej dyscypliny sportu wśród osób po amputacji. 

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *