Kuloodporni zapraszają także młodych

Po udanym sezonie 2018, w którym piłkarze bielskiego klubu ampfutbolowego zdobyli tytuł wicemistrza Polski w ekstraklasie, od jesieni trwają intensywne przygotowania do tegorocznych rozgrywek.

Treningi są tym bardziej solidne, że ubiegłoroczny tytuł drużyna przyjęła jednak z dużym niedosytem. – Tak niewiele brakowało do zdobycia mistrzostwa Polski, więc pracujemy dalej. Oczywiście nie o same tytuły chodzi, ale o dobra formę i tę atmosferę, która piłce nożnej towarzyszy – podkreślają Kuloodporni.

Zawodników można było spotkać na treningach na orliku w Bielsku-Białej, a ostatnio także na hali centrum sportowego Racketlon Club w Mazańcowicach. W najbliższym czasie czeka ich ciekawa przygoda: otwarty trening dla wszystkich zainteresowanych futbolem osób po amputacji lub z wadą wrodzoną kończyny, który odbędzie się w sobotę 26 stycznia od 10.00 do 12.00 w hali sportowej Kopalnia Futbolu Katowice.

Serdecznie zapraszamy też na jedyne w województwie śląskim treningi piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Prowadzimy je pod fachowym okiem trenera Patryka Grzybka, ale jest też mnóstwo dobrej zabawy i tak jak dzisiaj, zapraszamy też pod koniec do wspólnej gry rodziców, więc jest czasem rodzinna  walka o piłkę – mówi Daniel Kawka, prezes Fundacji Kuloodporni i fizjoterapeuta. – Obecnie gra z nami coraz więcej juniorów. Dzieci są z całego województwa śląskiego: z Tychów, Bytomia, Kóz, Żywca czy Żor, a systematyczne treningi odbywają się mniej więcej co dwa tygodnie. Okazuje się, że dzieci niepełnosprawne też interesują się piłką nożną, więc chcemy im umożliwić to granie.

Po skończonym treningu młodzi piłkarze schodzili z boiska zmęczenie, ale szczęśliwi. – Niedawno zaczęliśmy treningi i bardzo jesteśmy zadowoleni. Dostaliśmy taką podpowiedź w ośrodku rehabilitacyjnym Syn jest zachwycony i szczęśliwy. Okazało się, że uwielbia grać w piłkę nożną, a my razem z nim. Drugi syn gra w UKS-ie  w Kozach – mówi Monika Mazur, mama Kuby Mazura z Kóz.

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 606 300 315 lub mejlowo: kontakt@kuloodpornibielsko.pl.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *