Łodygowice na czele drużynowej rywalizacji

Sobotni dzień 7 września na hali sportowej w Jaworzu wypełniła rywalizacja drużynowa uczestników XIX Ogólnopolskiego Turnieju  Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy przystąpili do rozgrywek po uroczystej inauguracji z udziałem przedstawiciela marszałka województwa śląskiego – Michała Fijakowskiego-Gwizdały oraz reprezentantów gminy Jaworze – z wójtem Radosławem Ostałkiewiczem na czele. Przybył też dr Bogusław Wyleciał – dziekan żywieckiego wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu. Nie zabrakło przedstawicieli organizatora: Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy – z prezesem Stanisławem Handerkiem.

Wśród 52 startujących  w turnieju tenisistów byli reprezentanci klubów z różnych stron Polski. W Jaworzu pojawili się zawodnicy reprezentujący: Silesię Katowice, Start Gdańsk, Start Katowice, Start Skierniewice, Start Wrocław, Top Bolesławiec oraz gospodarza: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

Do rywalizacji w pierwszym dniu turnieju przystąpiło 12 drużyn. W każdej znalazł się zawodnik na wózku, zawodniczka oraz dwóch zawodników zaliczanych do kategorii 6-8 i 9-10.

Po meczach eliminacyjnych w półfinałowej grupie znalazły się zespoły: Start Katowice I i Łodygowice III oraz Start Skierniewice I i Start Wrocław. Gra była pełna emocji, a remisowe wyniki rozstrzygały dopiero dodatkowe mecze deblowe.

Tak było też w finałowym meczu o turniejowy puchar i złoty medal, w którym ostatecznie zagrały ekipy Startu Wrocław i SI Łodygowice. We wrocławskiej drużynie zagrali: Jolanta Kopaczyńska, Daniel Staszak, Marek Dubiński i Zbigniew Kopaczyński. Zmierzyli się z drużyną z Łodygowic w składzie: Wioletta Kimla, Ireneusz Malinowski, Grzegorz Pieronek i Arkadiusz Kochoń. Po zaciętej walce i wyniku 2:2 gra w parach: Dubiński-Kopaczyński oraz Pieronek-Kochoń zadecydowała o tym, że zwycięzcami zostali reprezentanci SI Łodygowice. Start Wrocław uplasował się na drugim miejscu. Trzecie zajęli zawodnicy Startu Skierniewice, a poza podium, na czwartym miejscu zakończył grę team Start Katowice I.

Pozostałe miejsca zajęły drużyny: 5 – Top Bolesławiec, 6 – Start Skierniewice II, 7 – Szansa Start Gdańsk, 8 – SI Łodygowice I, 9 – IKS Silesia Katowice I, 10 – Start Katowice II, 11 – SI Łodygowice II, 12 – IKS Silesia Katowice II.

W niedzielę do południa od 9.00 do 13.00 w turnieju zaplanowano są rozgrywki indywidualne. Zapraszamy do kibicowania: Hala Sportowa w Jaworzu przy ulicy Wapienickiej 120 A! Sponsorem głównym imprezy jest PGE Energia Odnawialna S.A.. Turniej dofinansowany jest ze środków MSiT oraz PFRON. Sponsorem turnieju jest Węglokoks Kraj S.A..

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *