Magda Wójcik: nasza ambasadorka w Sejmie RP

Od wielu lat imponuje sportowym duchem i wolą działania zarówno kibicom, jak i przyjaciołom ze Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, które rekomendowało jej kandydaturę w zbliżających się wyborach do Sejmu. I znalazła się na liście nr 2 jako kandydatka z numerem 5.

Od urodzenia zmaga się z ograniczeniami, jakie wiążą się z koniecznością poruszania się na wózku. Nie zrezygnowała jednak z największych marzeń: sportu i upragnionej szkoły, a potem studiów anglistycznych w Krakowie, które ukończyła korzystając jedynie ze wsparcia asystenta przy dojazdach na uczelnię. Dowiodła, że świetnie potrafi radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Zaangażowała się w liczne inicjatywy integracyjne jeszcze jako studentka, a obecnie chętnie bierze udział w debatach poświęconych rozwiązywaniu problemów osób niepełnosprawnych. Nie ulega wątpliwości, że ze swoim doświadczeniem będzie potrafiła wskazywać i formułować najlepsze propozycje poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych i skutecznie bronić tych rozwiązań.

Podczas rozgrywanego niedawno na Stadionie Śląskim w Chorzowie Memoriału Kamili Skolimowskiej uczestniczyła w uroczystym otwarciu imprezy i stanęła na płycie wraz z honorowymi gośćmi i gospodarzami zawodów. Chwilę później do wspólnej fotografii pozowali z Magdą minister Witold Bańka i marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

– Magda Wójcik to człowiek sportu, od lat związana ze sportem, utalentowana i utytułowana sportsmenka. Kocha sport i jestem przekonany, że będzie bardzo dobrą parlamentarzystką, godnie reprezentującą w Sejmie swój region. Będzie też wspaniałą ambasadorką sportu osób z niepełnosprawnościami – mówił minister Witold Bańka, podkreślając, że popiera kandydaturę Magdaleny Wójcik.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *