Ministerstwo Sportu: Bądź aktywny – weź udział w konkursie

Ministerstwo Sportu zachęca i zaprasza, aby w okresie wakacyjnym i letnim wziąć udział w konkursie #BeActive Awards 2020 organizowanym przez Komisję Europejską. Jest on skierowany przede wszystkim do organizacji pozarządowych i sportowych, instytucji oraz indywidualnych osób, które angażują się w promocję aktywności fizycznej w swojej społeczności.

Organizatorzy przewidzieli 3 kategorie, w których można uzyskać nagrody:

  • Education Award – za propagowanie aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i uczniów;
  • Workplace Award – za inspirowanie pracowników do aktywności fizycznej;
  • Local Hero Award – za inicjowanie działań promujących aktywności fizyczną w społecznościach lokalnych, co w sposób szczególny może dotyczyć aktywności jakie przejawia Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” w Łodygowicach.

Ogólna pula nagród w konkursie wynosi 45 tysięcy euro – 10 tys. euro otrzymają zwycięzcy każdej z trzech kategorii, a nagrody po 2,5 tys. euro otrzyma pozostałych sześciu finalistów konkursu.

Eliminacje prowadzone są przez Ministerstwo Sportu i mają na celu wyłonienie trzech najlepszych zgłoszeń konkursowych promujących ideę #BeActive, które następnie wezmą udział w konkursie #BeActive Awards 2020 organizowanym przez Komisję Europejską. W eliminacjach mogą wziąć udział organizacje i instytucje, które podejmują działania w zakresie promocji aktywności fizycznej, a także indywidualne osoby, które inicjują i realizują działania w tym zakresie. W kategorii #BeActive Local Hero Award wnioskodawcami mogą być wyłącznie indywidualne osoby, które ukończyły 18 lat.

Zasady eliminacji do konkursu określa Regulamin.

Zgłoszenia wypełnione na odpowiednich formularzach przypisanych do kategorii konkursowych wraz z załącznikami należy przesłać  do dnia 15 lipca 2020 r. na adres: etspolska@msport.gov.pl.

Należy wypełnić odpowiedni formularz dla wybranej kategorii konkursowej oraz dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika i wykorzystanie wizerunku i oświadczenie.

Szczegóły na stronie Ministerstwa Sportu.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *