Młodzi popłyną stylem dowolnym

Już w sobotę 8 grudnia od 9.00 grupa 130 młodych i najmłodszych pływaków pochwali się swoimi umiejętnościami podczas V Ogólnopolskich Integracyjnych Beskidzkich Zimowych Zawodach w Pływaniu. Zawody odbędą się w Szczyrku na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu przy ulicy Plażowej.

Rywalizacja będzie też podsumowaniem całorocznej nauki pływania, prowadzonej pod opieką instruktorów Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy. – Systematyczne uczestnictwo w zajęciach sportowych to pierwszy krok do popularyzacji pływania w środowisku wiejskim jako formy spędzania wolnego czasu i utrwalenia zdrowego, aktywnego stylu życia – tłumaczy  Stanisław Handerek, prezes SI Eurobeskidy, które jest organizatorem pływackich zawodów. – Serdecznie zapraszamy do dopingowania zawodników, bo to także okazja do wspólnego spędzenia czasu dla całych rodzin, osób w różnym wieku.

Zawody zostaną rozegrane w trzech grupach wiekowych: klas 0-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjów. Najmłodsi popłyną stylem dowolnym, a starsi także kraulem na grzbiecie, na dłuższym dystansie.

Dla wszystkich organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, m.in. pamiątkowe koszulki, a dla najlepszych pływaków będą też nagrody rzeczowe.

Organizację zawodów dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz AMW SINEVIA,  a patronatem imprezę objął prezes zarządu AMW Sinevia Maciej Więckowski.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *