Nagrodzeni z Eurobeskidów

W Zamku w Żywcu 20 kwietnia odbyło się wręczenie nagród Starosty Żywieckiego i Burmistrza Żywca za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2017. Wśród nagrodzonych nie zabrakło reprezentantów Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

W gronie uhonorowanych nagrodą indywidualną I stopnia znaleźli się: Marcin Biegun, Dawid Lange, Magdalena Konior i Sławomir Jędrzejko. Wszyscy są zawodnikami sekcji podnoszenia ciężarów w SI Eurobeskidy i wrócili z medalami z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata.

Marcin Biegun został doceniony za pierwszą lokatę w Mistrzostwach Świata WPA w Siedlcach w wyciskaniu sztangi leżąc (w kat. open do 56 kg) Zdobył też brązowy medal Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów.

Również Dawid Lange zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata WPA w Siedlcach, tylko w kategorii do 140 kg z wynikiem 200 kg. Na XIV Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc zdobył także złoty medal, a kolejne złoto przywiózł z Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Drzonkowie.

Podobnie jak poprzednicy także Magdalena Konior została nagrodzona za zwycięstwo w Mistrzostwach Świata WPA w Siedlcach. Do listy swoich sukcesów dopisała też srebrny medal XIV Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc w Żywcu oraz srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.

Sławomir Jędrzejko w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata WPA w Siedlcach w wyciskaniu sztangi leżąc zajął trzecie miejsce w kategorii do 90 kg.

Spośród sztangistów nagrodę indywidualną III stopnia odebrał też Dariusz Wandzel, który w ubiegłym roku w barwach SI Eurobeskidy został wicemistrzem podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów w Drzonkowie. Zdobył też złoty medal w XIV Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc w Żywcu.

Nagrody odebrali również: Tomasz Mika zawodnik Ludowego Integracyjnego Towarzystwa Sportowego „Meble Anders”, na co dzień trenujący wraz z podopiecznymi SI Eurobeskidy ­- za zajęcie 3. miejsca podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Gdańsku.

Wiesław Stasica, zawodnik Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” z Gilowic został nagrodzony za pierwsze miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach Sportowych Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Spale. Jego klubowa koleżanka Katarzyna Pitry odebrała nagrodę za start w Spale uwieńczony takim samym zwycięstwem, a także za powołanie do reprezentacji Polski i uczestnictwo w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie.

Nagrodę dodatkową otrzymała Wioletta Kimla, która zwyciężyła w pchnięciu kulą na Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji Malaga (Hiszpania) 2017, a w rzucie dyskiem na tych samych igrzyskach była trzecia. Na Mistrzostwach Śląska w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych była druga. To zawodniczka, która w Eurobeskidach rozpoczynała swoją lekkoatletyczną karierę, pod okiem trenera Piotra Haczka, a także Stanisława Kubika.

W świetle osiągnięć zawodników nie były zaskoczeniem nagrody przyznane ich trenerom. W gronie czuwających nad sportową formą zawodników nagrodzeni zostali: Bogusław Wyleciał – jako autorytet z dziedziny sportu, koordynator sekcji sportowych, odpowiedzialny za dobór kadry trenerskiej w SI Eurobeskidy, a także Stanisław Mirocha – opiekun i trener zawodników sekcji podnoszenia ciężarów w Eurobeskidach. Nagrodę indywidualną III stopnia otrzymał też: Wiesław Grabski, trener sekcji podnoszenia ciężarów w SI Eurobeskidy.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *