Od maja ruszają sportowe zajęcia online

W czasie kiedy siłownie i hale sportowe należy omijać szerokim łukiem trudno o tradycyjną formę treningów. Pomysłów na aktywność w przydomowym zaciszu jest coraz więcej. W dobie internetu najlepszym rozwiązaniem zdają się treningi online. I to właśnie w takiej formie od maja będą odbywały się zajęcia sekcji sportowych SI Eurobeskidy.

– Nie chcieliśmy, aby ze względu na niesprzyjające warunki pozbawić naszych sportowców treningów. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby uruchomić zajęcia przez internet. Regularne ćwiczenia online pozwolą utrzymać zawodnikom dobrą formę, dzięki czemu po powrocie do tradycyjnych treningów nie będą odczuwali  skutków przerwy – tłumaczy prezes zarządu Stanisław Handerek.

W zajęciach sekcji sportowych bierze udział blisko 100 niepełnosprawnych zawodników. Po 2-miesięcznej przerwie mają szansę wrócić do treningów…przez internet. Od 1 maja zajęcia online mają być prowadzone za pośrednictwem korespondencji mailowej, portali społecznościowych i dostępnych komunikatorów internetowych.

Zajęcia tenisa stołowego z udziałem trenerów Jerzego Schreibera oraz Krzysztofa Ramendę odbywać się mają głównie za pośrednictwem facebooka oraz poczty elektronicznej.
– Jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami.  Rozmowy telefoniczne umożliwiają nam ułożenie odpowiednich zestawów ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych możliwości danej osoby. Będą to zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe jak również ćwiczenie zagrań jak odbijanie piłeczki o ścianę, podłogę oraz zagrywki typu forehand czy backhand – tłumaczy trener Schreiber. Oprócz tego tenisiści z Eurobeskidów materiały oraz wskazówki będą otrzymywać za pośrednictwem poczty mailowej. Zaś w mediach społecznościowych mogą liczyć na sporą dawkę ćwiczeń.
– Na facebookową grupę sekcja_tenisa_stołowego będziemy regularnie wrzucać zdjęcia, materiały oraz filmiki, w których wytłumaczymy jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenie- mówi trener Ramenda.

Od maja z domowymi treningami przez internet ruszają także zawodnicy sekcji ciężarowej. Pod okiem trenerów Stanisława Mirochy oraz Wiesława Grabskiego mistrzowie sztangi będą mogli powrócić do regularnej aktywności. Zajęcia będą odbywały się za pośrednictwem grupy na facebooku (sekcja_podnoszenia_ciężarów), Zooma oraz poczty elekronicznej.

Jeszcze końcem kwietnia swoje treningi rozpoczęli szachiści. Rozgrywki online prowadzą na platformę lichess.org. Tam został założony klub dla zawodników sekcji: Eurobeskidy_Lodygowice.
Strona oferuje wiele możliwości: ćwiczenia posunięć na szachownicy, grę partii rankingowych i towarzyskich, analizę partii. Sama platforma zawiera tysiące zadań na różnym poziomie. Można ustawiać grę na dany wariant, brać udział w turniejach oraz takie turnieje organizować. Platforma pozwala także śledzić grę innych uczestników – Często obserwuje jak nasi szachiści grają w turniejach. Po takich rozgrywkach zawodnicy dzwonią do mnie i wspólnie omawiamy co należy poprawić. Z pomocą komputera można przeprowadzić analizę rozgrywki. Partię można zapisać. Każda rozgrywka, każde rozwiązane zadanie jest odnotowane na karcie zawodnika, gdzie można sprawdzić czy zawodnik zrealizował zadane ćwiczenie – tłumaczy mistrz FIDE i trener sekcji szachowej Jacek Matlak. Oprócz kontaktu przez telefon i za pośrednictwem platformy zawodnicy z trenerem mogą skonsultować się również przez Skype’a czy na grupie sekcja_szachowa na facebooku.

Co z treningami sekcji pływackiej? Trenerzy Jarosław Wójcik oraz Patryk Imielski mają na nie pomysł  – Ze względu niezbyt dogodne warunki, treningi muszą odbywać się poza pływalnią. Przygotowaliśmy kilkanaście lekcji z zakresu ćwiczeń nauki pływania, które w formie wideo będziemy przesyłać na pocztę zawodnikom sekcji. Chcielibyśmy, aby każda osoba aktywnie włączyła się do trenowania w domu i przesłała nam krótki filmik lub zdjęcie, na którym ćwiczy- zachęca trener Imielski. Filmy będą się zamieszczane na grupie  sekcja_pływacka na facebooku dwa razy w tygodniu, w poniedziałek oraz czwartek. Od czasu do czasu pojawią się tam także ciekawe materiały czy ćwiczenia typu aerobik.

Zarząd Stowarzyszenia do udziału w zajęciach zaprasza nie tylko zawodników sekcji – Warto spędzić czas wolny aktywnie. Dlatego zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do udziału w treningach online. Mam nadzieję, że ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu staną się sposobem na utrzymanie kondycji i dobrego stanu zdrowia – podkreśla prezes Handerek.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie stowarzyszenia oraz pod numerem telefonu: (33) 862 31 97 lub 506-374-339. W razie pytań można się skontaktować za pośrednictwem poczty:  sport@eurobeskidy.org.pl lub biuro@eurobeskidy.org.pl.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *