Ogólnopolska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Łodygowicach już po raz dwunasty

Tym razem na rozległych terenach zielonych otaczających Dworek Góralski w Łodygowicach rozegrana została XII Ogólnopolska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, organizowana przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

Zawodnicy zmierzyli się w różnych konkurencjach: były biegi, rzut oszczepem, rzut piłeczką palantową do celu i rzuty piłką lekarska, a także pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca i kręgle. Nad przeprowadzeniem poszczególnych konkurencji czuwali wolontariusze SI Eurobeskidy, a pieczę nad całością sprawował sędzia główny zawodów: dr Bogusław Wyleciał. Każdy startujący zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a także posiłek i napoje.

– Spartakiada jest dobrą okazją do startów traktowanych nie tylko jako rywalizacja, ale też jako rekreacja. Po raz kolejny pokazała jednak, że systematyczne treningi przynoszą owoce i tacy zawodnicy, choć nawet na co dzień uprawiają inne dyscypliny, tutaj również osiągają dobre wyniki i zdobywają medale – podkreśla Dawid Tyc, wiceprezes SI Eurobeskidy.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji odbyła się ceremonia wręczenia medali, pucharów, dyplomów i nagród, w której wraz z przedstawicielami zarządu Eurobeskidów uczestniczyli także goście: wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, komendant Powiatowej Komendy Policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik.

Dołączył również Jerzy Starypan z zarządu spółki Beskid Żywiec, zajmującej się gospodarką odpadami, który dla uczestników spartakiady przygotował też prezentację multimedialną na temat segregowania odpadów i jego znaczenia dla ochrony środowiska naturalnego.

– Jestem po raz kolejny na imprezie stowarzyszenia Eurobeskidy i chylę czoła. Gratuluję świetnej jak zawsze organizacji zawodów i myślę, że tak jak w Łodygowicach powinno się dziać w każdej gminie. Gratuluję wszystkim, którzy brali udział: jesteście znakomici i dlatego tak wiele pucharów na was czeka – mówił z uznaniem wicewojewoda Chrząszcz.

Dofinansowano ze środków

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Sponsor główny :

Tauron

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *