Ojciec Święty Franciszek napisał wzruszający list do niepełnosprawnego sportowca

– Uczyniłeś niepełnosprawność lekcją dla ludzkości – przekazał w liście do złotego medalisty igrzysk paraolimpijskich Alexa Zanardiego papież, zapewniając, że modli się o jego powrót do zdrowia oraz za jego rodzinę. – 

53-letni Zanardi brał udział w specjalnej sztafecie „Obiettivo Tricolore”, promującej sport wśród osób niepełnosprawnych. Sam uczestniczy w licznych imprezach o charakterze integracyjnym oraz sportowym, bowiem w 2001 roku stracił obie nogi wskutek wypadku Formuły 1 na obiekcie Lausitzring w Niemczech.

Alessandro „Alex” Zanardi to zawodnik, którego znają i kochają wszyscy Włosi. Od minionego piątku sportowiec przebywa na oddziale intensywnej terapii, po kolejnym tragicznym wypadku, do którego doszło podczas wyścigu charytatywnego, promującego sport niepełnosprawnych, na drodze pod Sieną. Kolarz stracił panowanie nad rowerem i zderzył się z ciężarówką na przeciwległym pasie ruchu. Ma bardzo poważne obrażenia głowy. Jest nieprzytomny, jego stan lekarze określają jako „bardzo ciężki, ale stabilny”. Wszystkie włoskie gazety codziennie śledzą losy sportowca, zamieszczając informacje po każdej konferencji prasowej, którą co kilka, kilkanaście godzin organizują (najczęściej przed szpitalem) medycy w Sienie.

Papież Franciszek napisał do sportowca: „Najdroższy Alessandro, Pana historia jest przykładem, jak można zacząć od nowa po niespodziewanym zatrzymaniu. Poprzez sport uczył Pan, jak żyć jako bohater, czyniąc z niepełnosprawności lekcję człowieczeństwa. Dziękuję za to, że dał Pan siłę tym, którzy ją stracili. W tym bardzo bolesnym momencie jestem przy Panu, modlę się za Pana i Pańską rodzinę. Niech Bóg Pana błogosławi, Matka Boża strzeże. Po bratersku – Franciszek”.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *