Olimpijska mistrzyni Sylwia Caputa i jej medale

Swoje pierwsze olimpijskie trofea przywiozła z XV Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi Sylwia Caputa.To przede wszystkim złoty medal w skoku w dal, a także brązowy krążek, który wywalczyła jako biegaczka w sztafecie 4 x 100 m. A w biegu na dystansie 100 m była czwarta, za co również otrzymała medal olimpijski, tyle, że nieco mniejszy.

Sylwia Caputa to zawodniczka sekcji lekkoatletycznej Klubu Olimpiad Specjalnych, działającej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Ada” w Bielsku-Białej i tutaj też koleżanki i koledzy z sekcji oraz trenerzy i opiekunowie, wraz z zarządem stowarzyszenia „Ada” przygotowali jej owacyjne powitanie. Gratulacje wypisali na okazałym transparencie i kolorowych balonikach, a każdy chciał uścisnąć medalistkę i obejrzeć z bliska medale.

– To była wspaniała przygoda, bo czekało na nas wiele wspaniałych miejsc i spotkań, a przede wszystkim ten niesamowity doping, jaki towarzyszył tym igrzyskom – podkreślały zgodnie Sylwia i jej mama, które wraz z trenerką Jolantą Czechowicz wspólnie wyruszyły z Bielska-Białej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. – Jesteśmy pod wrażeniem gościnnego przyjęcia i tej niepowtarzalnej atmosfery wielkiego święta sportu, a także organizacyjnej sprawności gospodarzy.

Jak podkreśla Janina Purgat z Klubu OS ADA, Sylwia Caputa jest już trzecim zawodnikiem bielskiego klubu, który reprezentował Polskę na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. W 2013 roku startował narciarz Adrian Formas, który wywalczył wicemistrzostwo w slalomie gigancie, a w 2017 r., na Igrzyskach w Austrii, także Weronika Krajewska zdobyła srebrny medal.

– Sukces naszej zawodniczki oczywiście mobilizuje do tego, by bardziej rozwijać naszą sportową aktywność. Obok silnej sekcji lekkoatletycznej, narciarskiej i pływackiej chcemy teraz rozwinąć sekcję dla biegaczy na rakietach śnieżnych – mówi Janina Purgat.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *