Paraolimpijczycy konkurowali o medale w Milówce

Na obiektach sportowych w centrum Milówki odbyła się tegoroczna Paraolimpiada dla niepełnosprawnych podopiecznych placówek z terenu powiatu żywieckiego. Organizatorem zawodów był Parafialny Klub Sportowy Olimpijczyk Gilowice, z jego prezesem Henrykiem Paską na czele.

– Zawody sportowe na osób niepełnosprawnych z terenu powiatu żywieckiego organizujemy już od lat 90. ubiegłego wieku, a od czterech lat przyjęły one nazwę: Igrzyska Paraolimpijskie. Startują w nich podopieczni wszystkich placówek z terenu Żywiecczyzny. Jest reprezentowany Zakład Aktywizacji Zawodowej z Lalik, a także Szkoła Specjalna z Łodygowic, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Gilowic i z Milówki. Z przyczyn organizacyjnych nie mogli przyjechać podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Pewli Wielkiej. Jest nas tu dzisiaj około 150 osób – mówi prezes Henryk Pasko, w chwili przerwy między kolejnymi rywalizacjami doglądający przygotowania medali i dyplomów.

Wśród rozegranych konkurencji znalazły się biegi, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, rzut piłką lekarska, skok w dal z miejsca, a dla uczestników o mocno ograniczonej sprawności przygotowany był blok konkurencji zręcznościowych.

Mimo upalnej pogody uczestnicy paraolimpiady z zapałem walczyli o jak najlepsze wyniki. Jak się okazuje, bardzo słusznie. Na podstawie tych rezultatów wyłoniona zostanie reprezentacja województwa śląskiego w lekkiej atletyce, która w sierpniu wyjedzie na ogólnopolskie Igrzyska LZS do Siedlec.

Igrzyska w Milówce były dopełnieniem Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Gilowicach również pod organizacyjną opieką PKS „Olimpijczyk”. Przyjechały drużyny z całego województwa śląskiego, a zwyciężyła reprezentacja Lalik.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *