Polska gospodarzem Pucharu Świata. Wrocław odwiedzi ponad 200 zawodników strzelectwa sportowego.

Puchar Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych ma odbyć się w dniach od 10 do 20 kwietnia br..  Szacuje się, że do stolicy dolnego śląska przybędzie około 200 zawodników z całego świata. Rywalizacja przebiegać będzie na strzelnicy obiektu Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk”. 

Program zawodów obejmuje strzelanie w dwóch dyscyplinach: karabinem i pistoletem, na dystansie 10, 25 i 50 metrów. Na strzelnicy finałowej trzeba będzie się zmierzyć się ze wszystkimi odległościami. Organizatorami imprezy są: Światowa Federacja Strzelectwa Niepełnosprawnych – World Shooting Para Sport (WSPS) oraz Polski Związek Strzelectwa Sportowego (PZSS).

– To wyjątkowa chwila – po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportowej, zawody rangi międzynarodowej, dedykowane osobom niepełnosprawnym, niewidomym i niedowidzącym, odbędą się w stolicy Dolnego Śląska. Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy możliwość organizacji kolejnej (po Mistrzostwach Europy w Strzelaniach Pneumatycznych – przyp. red.) tak dużej imprezy – mówi Joanna Karasewicz, która jest w sztabie organizacyjnym zawodów.

Nie wiadomo jeszcze, czy sytuacja pandemiczna pozwoli na udział publiczności w wydarzeniu. Zawody będzie można jednak obejrzeć online.  Link do transmisji online zostanie udostępniony na stronie  www.wc-wroclaw2021.pl na przestrzeni najbliższych tygodni.

Jeśli interesuje Was temat strzelectwa sportowego warto przeczytać wywiad z parolimpijczykiem, wielokrotnym medalistą Pucharu Świata w pistolecie Szymonem Sowińskim. Artykuł znajdziecie na naszej stronie TUTAJ. 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *