Posiedzenie Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek 17 czerwca odbyło się posiedzenie Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych z udziałem Podsekretarza Stanu MSiT Jana Widery.

Członkowie gremium i zaproszeni goście mieli okazję poznać efekty działań PFRON podejmowanych na rzecz sportu powszechnego osób z niepełnosprawnością w pierwszej połowie 2019 r.

Podczas spotkania Dyrektor Generalna Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska Joanna Styczeń-Lasocka przedstawiła osiągnięcia polskiej reprezentacji na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Doktor Joanna Sobiecka z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie omówiła natomiast stan integracji polskich środowisk sportowych w świetle obecnie obowiązującej ustawy o sporcie.

W skład Rady zostali powołani przedstawiciele czołowych organizacji zajmujących się sportem osób niepełnosprawnych, Bogusława Orzechowska Senator RP w roli Wiceprzewodniczącej Rady oraz Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Marlena Maląg.

W programie posiedzenia Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych nie zabrakło stałej pozycji, jaką jest analiza bieżących wniosków zgłoszonych do dyskusji przez członków rady.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *