Prezenty, sport i Święty Mikołaj czyli Ogólnopolskie Zimowe Zawody w Pływaniu

Sportowa rywalizacja oraz mikołajkowa atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom VII Ogólnopolskich Integracyjnych Beskidzkich Zimowych Zawodów w Pływaniu, którzy w ubiegłą sobotę startowali na pływalni COS w Szczyrku.

Chęć udziału w zawodach zgłaszała rekordowa ilość osób. Dzieci na liście rezerwowej było kilkadziesiąt. Niestety z uwagi na wprowadzone ograniczenia w imprezie mogło wziąć jedynie 140 uczniów z klas I-VIII szkoły podstawowej. Dodatkowo dla bezpieczeństwa zawody podzielono na 4 tury. Liczną grupę uczestników stanowiły dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia w ramach programu „Umiem pływać”.

– Stowarzyszenie na stałe prowadzi treningi dla młodych pływaków. Raz w tygodniu odbywają się zajęcia w Szczyrku. To okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Myślę, że te zawody są nie tylko zwieńczeniem treningów, ale stanowią także możliwość czynnego udziału w sporcie.  – podkreślał dr Bogusław Wyleciał, członek zarządu SI Eurobeskidy.

Powodów do szczęścia było wiele.  Oprócz radości z emocjonujących startów – w których możliwe było zdobycie nagród rzeczowych- na uczestników czekał Święty Mikołaj, który do Szczyrku zawitał oczywiście z upominkami. Paczek starczyło dla wszystkich startujących dzieci. To nie był jednak koniec niespodzianek, bo dla każdego uczestnika Organizatorzy przewidzieli pamiątkową koszulkę, napój, dyplom oraz medal.

Św. Mikołaj rozdawał prezenty i gratulował sportowych sukcesów, wspierany przez Radną Sejmiku Województwa Śląskiego Ewę Żak, która dla uczestników również przygotowała słodkości.  – Od czterech dni chodzę i rozdaję różnego rodzaju prezenty dzieciom. Lubię to robić i uważam, że to wspaniała rzecz. Dlatego tutaj jestem. Uśmiech na twarzy dziecka zawsze miło widzieć. Powinniśmy stawiać właśnie na te młode osoby, które dopiero się kształtują. Jeżeli teraz zafascynują się sportem to będą to pielęgnować w dorosłym życiu. Uważam, że takie dzieci trzeba wspierać – mówiła radna.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Sponsora Głównego Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Partnerów Wydarzenia TAURON Polska Energia oraz COS Szczyrk, a także dzięki sponsorom ZMP Hańderek,  firmy Maspex, Spomet oraz Stacji Paliw „Mixpol” w Łodygowicach.

Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu.

 

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *