Rodzinna spartakiada w Łodygowicach

W sobotę 2 czerwca w parku przy Zamku w Łodygowicach, przy ul. Królowej Jadwigi 6 o 12.30 rozpocznie się 11. Ogólnopolska Spartakiada Rodzinna „Od Juniora do Seniora”.

Organizowane przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy wydarzenie ma na celu propagowanie uprawiania sportu przez całe rodziny w środowisku wiejskim. Chodzi o popularyzację aktywności fizycznej jako formy spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie, a przy tej okazji przybliżenie uczestnikom Spartakiady najważniejszych zakresów działalności Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

Program spartakiady:

  • 12.30 – 13.30- potwierdzenie uczestnictwa przez zawodników
  • 13.00 – 14.00 – obiad
  • 14.00 – 14.10- uroczyste otwarcie i rozpoczęcie Spartakiady
  • 14.15 -17.00- przeprowadzenie konkurencji sportowych i rekreacyjnych
  • 17.30 – rozdanie nagród
  • 17.45 – gorący poczęstunek

Konkurencje będą rozegrane z podziałem na 2 kategorie wiekowe: dla młodzieży i dorosłych. Zostaną też podzielone na sportowe i rekreacyjne. W zakresie sportowych zaplanowane jest: pchnięcie kulą (kobiety 3 kg; mężczyźni 5 kg), rzut oszczepem (kobiety – oszczep 600 g; mężczyźni – oszczep 800 g); bieg na 60 m, skok w dal z miejsca.

Wśród konkurencji rekreacyjnych przewidziane są: kręgle (3 rzuty), rzut piłką lekarską (kobiety 2 kg; mężczyźni 3 kg), rzut piłeczką palantową do celu (5 rzutów).

Każdy uczestnik zawodów może startować maksymalnie w dwóch konkurencjach. Szczegółowe regulaminy i zasady poszczególnych konkurencji zostaną podane w dniu zawodów.

Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa można uzyskać w Stowarzyszeniu Integracyjnym Eurobeskidy, ul. Królowej Jadwigi 6 w Łodygowicach, biuro@eurobeskidy.org.pl; www.eurobeskidy.org.pl.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *