Sekcja ciężarowa sprawdza formę przed weekendowymi zawodami

Bardzo dobry występ zaliczyli zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy w miniony weekend na XLVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. Organizatorem był Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” Bydgoszcz, dlatego zawody odbyły się na pomostach świetnie przystosowanego dla osób niepełnosprawnych Kompleksu Sportowego Zawisza w Bydgoszczy.

Magdalena Konior nie wróciła jeszcze do kondycji sprzed operacji, ale pokazuje, że warto cierpliwie dążyć do celu, czyli trenować i uczestniczyć w zawodach. Tym razem wyciśnięcie zaledwie 50 kg – dużo poniżej możliwości w sprzed leczenia – dało jej złoty medal w kategorii wagowej do 79 kg ze względu na brak konkurencji w tej grupie. Ogólnie grupa zawodników Stowarzyszenia zaprezentowała się całkiem nieźle, bo medali w sumie przyjechało aż sześć, po dwa w każdym kolorze. Drugi złoty medal zdobył Dawid Hałat z wynikiem 95 kg, choć była chrapka na 100 kg, jednak trzecie podejście było nieudane (w kategorii wagowej do 65 kg gr. 2). Srebro wywalczyli Magdalena Wójcik, podnosząc 28 kg (w kategorii wagowej do 41 kg) oraz Sławomir Jędrzejko z wynikiem 117 kg (w kategorii wagowej do 88 kg gr. 1). Brązowe medale zdobyli Dariusz Wandzel, wyciskając 134 kg (kategoria wagowa do 107 kg gr. 1), a także Marcin Biegun, który niestety nie zaliczył trzeciej próby ze sztangą o wadze 90 kg, i z wynikiem 85 kg zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej (do 59 kg gr. 1).

Tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Polski wypadły zaledwie tydzień przed nowym terminem XVIII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, organizowanych przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Były więc rozgrzewką przed występem na macierzystych zawodach, które odbędą się już w ten weekend na których zawodnicy sekcji ciężarowej Stowarzyszenia mają zamiar pokazać się z jak najlepszej strony, żeby dumnie reprezentować je w tym szczególnym roku: jubileuszu 25-lecia istnienia Stowarzyszenia Eurobeskidy.

W okresie zamknięcia siłowni i pracy zdalnej osiągane wyniki i ogólna forma zawodników, którzy przyjechali do Bydgoszczy z kilkunastu klubów w całej Polsce, są niższe niż na przykład w 2019 roku. Na sobotnie zawody, które odbędą się w Bielsku-Białej, sekcja podnoszenia ciężąrów Stowarzyszenia Eurobeskidy przygotowała silną reprezentację: 14 zawodników niepełnosprawnych i 11 osób pełnosprawnych (jako Stowarzyszenie Integracyjne). Na tyle, na ile było to możliwe, przygotowywali się zdalnie, zawodnicy mieli rozpisane ćwiczenia. – Zmobilizowaliśmy się bardzo, również ze względu na 25-lecie – trener sekcji Stanisław Mirocha nie kryje zadowolenia ze swojej drużyny. – Grupa naszych wózkowiczów jest w coraz lepszej formie: Sławomir Jędrzejko, Damian Karnafel, Grzegorz Płonka, który jest mistrzem w ketlach i jest niezwykle silny, Daniel Wojtaszek, który ostatnio się podciągnął i chce pokazać, co potrafi. Nasze dziewczyny z grupy niepełnosprawnych zawodników: Magda Wójcik, która zawsze wyciska dużo więcej, niż sama waży, i Magda Konior, która po operacji odzyskuje formę, też są dobrze przygotowane. Długo pracowaliśmy na taką drużynę, na takie umiejętności, jakie nasi sztangiści mają, chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony z okazji jubileuszu Stowarzyszenia. A mamy się kim pochwalić!

Na relację z zawodów zapraszamy już w sobotę na facebookowy profil Stowarzyszenia Eurobeskidy oraz na transmisję na żywo  TUTAJ.

(sroka tfg)

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *