Silna grupa z Podbeskidzia w reprezentacji Polski

W dniach 8-10 stycznia w Warszawie odbyło się pierwsze tegoroczne zgrupowanie reprezentacji Polski w Amp Fulbolu. Spośród 22 powołanych do kadry narodowej zawodników, aż sześciu to „Górale”: Łukasz Miśkiewicz, Dawid Dobkowski, Piotr Mizera, Krzysztof Wrona, Jacek Konieczny i Tomasz Miś. Świadczy to o wysokim poziomie gry zawodników bielskiego zespołu Kuloodpornych – ubiegłorocznego Mistrza Polski. Z drużyny obecnego Mistrza Polski, Legii Warszawa, powołanych zostało jedynie czterech zawodników; najwięcej z wicemistrzowskiego zespołu, Wisły Kraków: ośmiu.

We wrześniu ubiegłego roku swój debiut w seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył Jacek Konieczny, wtedy 16-letni zawodnik Kuloodpornych. Najmłodszy z kadrowiczów okrasił ten debiut dwoma golami. W poprzednim sezonie Amp Futbol Ekstraklasy pomógł swojej drużynie – wtedy Kuloodporni Bielsko-Biała, teraz TSP Podbeskidzie – w zdobyciu mistrzostwa Polski. Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu w treningi został ponownie powołany do reprezentacji Polski, przez co daje piękny przykład innym młodym zawodnikom Junior Amp Futbol, którego był jednym z pierwszych uczestników.

Jacek Konieczny do codziennego sprawnego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznych protez prawej nogi. Obecnie konieczna jest wymiana na nową, z nowoczesną stopą, która umożliwi młodemu piłkarzowi sprawne poruszanie się bez kul, oraz – co jest kluczowe dla niego jako zawodnika Amp Futbol – zmniejszy obciążenie jego kręgosłupa i lewej nogi. Do końca stycznia trwa jeszcze zbiórka na portalu zrzutka.pl . Nowa proteza z nowoczesną stopą kosztuje 18 200 zł. Na ten moment uzbierana kwota to 2/3 tej kwoty, sporo więc jeszcze brakuje. Kto się dołoży? Jeżeli uda się zebrać kwotę większą od zakładanej, to reszta zebranych funduszy zostanie przekazana na pomoc innym najbardziej potrzebującym młodym zawodnikom grającym w Amp Futbol.

zdjęcie: AMP FUTBOL POLSKA

(SROKA TFG)

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *