Sportowe Wakacje Plus czyli nowy program Ministerstwa Sportu

Wpływ koronawirusa na globalną aktywność fizyczną był zauważalny gołym okiem – wystarczyło wyjrzeć przez okno – ludzie zdecydowanie mniej się ruszali. Polacy w czasie pandemii wykonywali około 18% mniej kroków. Specjaliści podają, że podczas kwarantanny społecznej około 30 proc. Polaków spędziło w pozycji siedzącej ponad siedem godzin dziennie, a blisko 40 proc. nie podjęło żadnej aktywności fizycznej.

Jednak teraz, kiedy większość ograniczeń zdjęto, uprawianie sportu wydaje się zdecydowanie prostsze. Do aktywności zachęca sama Minister Sportu  – W związku z obecną sytuacją i epidemią koronawirusa, żeby aktywizować polskie społeczeństwo, chciałam zapowiedzieć nowy program +Sportowe wakacje Plus+. Przeznaczymy na niego 10 mln złotych – ogłosiła Danuta Dmowska–Andrzejuk.

Celem programu jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i systematyczne podnoszenie poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wsparcie organizacji obozów sportowych, a także zajęć, turniejów, eventów, konkursów oraz innych wydarzeń sportowych w Polsce – możemy przeczytać na stronie ministerstwa.

Czas na SPORTOWE WAKACJE+ - Ministerstwo Sportu - Portal Gov.pl

Założeniem Programu „Sportowe Wakacje+” jest promocja aktywnego wypoczynku w kraju oraz umacnianie wiedzy historycznej i tożsamości narodowej poprzez umożliwienie udziału w szeroko rozumianej kulturze fizycznej, przy jednoczesnym poznawaniu walorów turystycznych naszego kraju oraz upamiętnieniu postaci i wydarzeń, które miały istotne znaczenie w historii Polski.

Na dofinansowanie do organizacji wydarzeń, zajęć, eventów i obozów sportowych mogą ubiegać się organizacje pozarządowe powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej. Oferty należy składać i przesyłać elektronicznie i w formie papierowej w terminie do 5 lipca 2020 roku.

Więcej informacji o projekcie na stronie Ministerstwa Sportu .

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *