Sportowy weekend z udziałem sztangistów

Hotel Dębowiec w Bielsku Białej, przy którym kończy się trasa III etapu Tour de Pologne gości dziś nie tylko kolarzy, ale również sztangistów z całej Polski. To właśnie w piątek do hotelu przy Alei Armii Krajowej zawitają zawodnicy XVII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz VI Otwartych Integracyjnych Mistrzostw Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Organizowane przez SI Eurobeskidy we współpracy z Polskim Związkiem Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Urzędem Miasta Bielsko-Biała i Stowarzyszeniem Centrum Formy Dąbrowa Górnicza zawody ciężarowe w stolicy Podbeskidzia odbędą się po raz pierwszy. Do rywalizacji przy sztandze stanie ponad setka sportowców z trzynastu klubów. Będą to zawodnicy pełno- i niepełnosprawni z m.in. Wrocławia, Katowic, Trzebini czy Tarnowa.

Zawody zostaną przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jak zapewniają organizatorzy – Dołożymy wszelkich starań, aby zawody były bezpieczne. Jesteśmy dobrze przygotowani zarówno jeśli chodzi o techniczne i startowe wymagania związane z organizacją zawodów jak również wymogi sanitarne wynikające z trwającej epidemii koronawirusa – podkreślają.

Dobrą informacją dla tych, którzy sport uwielbiają, ale 8 sierpnia w Bielsku nie mogą się pojawić będzie informacja o tym, że zawody będzie można oglądać w internecie – Impreza będzie transmitowane na żywo na YouTubie. Oprócz tego w naszych mediach społecznościowych będą pojawiały się na bieżąco informacje na temat przebiegu zawodów. Wszystkich sympatyków sportu zapraszamy do śledzenia relacji z imprezy – zachęca prezes Stanisław Handerek.

Sobotnie zmagania sztangistów można będzie oglądać na stronie https://www.youtube.com/watch?v=BQrYUSOMGBk&feature=emb_title

Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się jutro (sobota) o godzinie 10:00. Natomiast uroczyste zakończenie rywalizacji i wręczenie medali o 17.00.

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *