Stanisław Handerek: Bielsko-Biała będzie stolicą sportu powszechnego osób niepełnosprawnych…

O XVII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbędą się w dniach 7-8 sierpnia w Bielsku-Białej rozmawiamy z Prezesem Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” – Stanisławem Handerkiem…

Przed nami bardzo ważne wydarzenie, które organizuje Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy”. Czy przygotowania do XVII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które dobędą się w dniach 7-8 sierpnia są już na finiszu?

Jesteśmy dobrze przygotowani do zawodów zarówno jeżeli chodzi o całą infrastrukturę startową jak i zachowanie wszelkich możliwych reżimów sanitarnych związanych z trwającą jeszcze epidemią koronawirusa. To nie pierwsze i pewnie nie ostatnie zawody, które organizujemy. Mamy doświadczonych wolontariuszy i przyjaciół stowarzyszenia, którzy zawsze stawali na wysokości zadania. Jestem przekonany, że tak będzie i teraz.

Jeżeli chodzi o sprawy stricte sportowe to już sam turniej pokaże kto był w lepszej formie, kto lepiej, a kto gorzej przygotował się pod względem motorycznym i wytrzymałościowym… Wszystko zweryfikuje ławeczka i sztanga, a także dyspozycja dnia.

Pierwszy raz organizujecie tak duże wydarzenie w Bielsku-Białej?

Tak. Mimo, że jesteśmy związani ze stolicą Podbeskidzia m.in. dzięki bardzo dobrej współpracy z firmą Aqua S.A. to jednak nigdy wcześniej w Bielsku-Białej nie było takich zawodów. Można chyba śmiało powiedzieć, że w dniach 7-8 sierpnia Stolica Podbeskidzia będzie stolicą sportu powszechnego osób niepełnosprawnych. To także duża promocja dla miasta oraz dla naszego stowarzyszenia, które pokaże się na poziomie Bielska-Białej. Z niecierpliwością oczekujemy zawodów i zapraszamy kibiców oraz przedstawicieli mediów lokalnych i regionalnych do śledzenia zmagań naszych sportowców.

A jak wygląda baza zawodów? Czy Hotel Dębowiec to dobre miejsce na organizację wydarzenia o takim charakterze?

Przed każdymi zawodami zawsze wizytujemy potencjalne obiekty i wybieramy najdogodniejsze lokalizacje zwłaszcza, że chodzi tu o dostępność dla osób niepełnosprawnych. Pod względem infrastrukturalnym Hotel Dębowiec spełnia te wymogi, zapewnia określoną przestrzeń, a także pod wieloma względami jest wielofunkcyjny. Dlatego jestem przekonany, że organizacyjnie wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Reszta zależy od zawodników.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zaprosić na to ciekawe wydarzenie wszystkich miłośników sportów siłowych oraz wyczynowych…

Tak! Bardzo serdecznie zapraszamy do śledzenia XVII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w sposób bezpośredni, a także za pośrednictwem relacji zamieszczanych w naszych mediach społecznościowych. Już dziś dziękuję wszystkim sponsorom i ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w promocję tego wydarzenia. Liczę na ciekawe i pełne emocji zawody. Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *