Stowarzyszenie z grantami

Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” w ramach kolejnej edycji Programu „GRANT 2021” otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego łącznie 7 i 5 tysięcy złotych na organizację zawodów i eventów o charakterze aktywizacyjnym oraz sportowym.

Gospodarzem uroczystości przekazania grantów był Stadion Śląski Chorzów, ale czas i miejsce miało swoją wyjątkową symbolikę. Właśnie w czwartek 22 lipca kultowy Kocioł Czarownic, na którym piłkarska reprezentacja Polski dostarczała nam w przeszłości wiele pozytywnych emocji oraz niezapomnianych wrażeń obchodził swoje 65. urodziny.

Zgodnie z informacjami jakie przekazał obecny na uroczystości Prezes Stanisław Handerek pozyskane środki zostaną kompleksowo wykorzystane na organizację turnieju tenisa stołowego oraz cieszących się dużym zainteresowaniem beskidzkich integracyjnych zawodów w pływaniu.

Nasze stowarzyszenie podobnie jak kultowy Stadion Śląski również obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz. Od 25 lat aktywizujemy osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież, a ostatnio także osoby starsze w duchu współzawodnictwa oraz sportowej rywalizacji fair – play. Dlatego pozyskane środki przeznaczymy na zawody, w których będą mogli się wykazać zawodnicy ćwiczący na co dzień w naszych sekcjach, a więc w tenisie stołowym oraz w pływaniu. Cieszymy się z grantów w wysokości kolejno siedmiu i pięciu tysięcy złotych. Cały czas podejmujemy działania aktywizacyjne, a nasi zawodnicy mimo ograniczeń jakie spowodowała epidemia koronawirusa pozostają w ciągłym treningu przygotowując się do zaplanowanych startów i zawodów” – powiedział Prezes Handerek odbierając symboliczne tablice z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego.

Przygotowane specjalnie na tę okoliczność pamiątkowe tablice w postaci czeków i certyfikatów wręczali przedstawicielom klubów: marszałek województwa Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża. W uroczystości wzięli udział także: Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego oraz radni Sejmiku: Alina Nowak, Bartłomiej Kowalski i Jarosław Szczęsny.

stadion śląski

W pierwszej edycji Programu Klub rozstrzygniętego w październiku ubiegłego roku rozdysponowano kwotę 800 tys. zł. Wsparcie wyniosło 10 tys. zł w przypadku klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych. W drugiej edycji pula ta wzrosła do miliona złotych. Czeki tym razem otrzymało 87 klubów. W konkursie grantowym rozdysponowano kwotę 200 tys. zł. Otrzymały je 23 kluby.

„Są to środki skierowane do klubów sportowych z myślą o szkoleniu młodzieży, organizowaniu turniejów czy obozów. Mówi się, że największym wrogiem młodych ludzi jest nuda a sport jest tutaj alternatywą – sposobem na spędzenie wolnego czasu, wychowanie, zaś dla najlepszych receptą na życie, szansą przejścia na zawodowstwo. I taka jest idea tego przedsięwzięcia. Zwłaszcza klubom z mniejszych miejscowości trzeba pomóc, bo środki ze składek czy nawet od lokalnych sponsorów są niewystarczające do utrzymania i szkolenia na odpowiednim poziomie. Miejsce znalazło się dla każdej dyscypliny sportowej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko trenerom i młodym zawodnikom życzyć samych wspaniałych chwil na sportowych arenach. Trzymamy za nich kciuki…” – akcentuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *