Szachowe rozgrywki w Hałcnowie

Żeby wygrać trzeba grać. To wydaje się oczywiste i doskonale wiedzą o tym zawodnicy sekcji szachowej SI, którzy 30 września musieli wykazać się podczas XIV Turnieju Szachowego w Bielsku-Białej o Puchar Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Hałcnowa.

W turnieju wystartowało 38 zawodników i zawodniczek, w tym 9 reprezentantów SI Eurobeskidy. Zacięta walka stoczona podczas 7 rund rozgrywek szachów szybkich zakończyła się pomyślnie dla Henryka Seiferta z eurobeskidów. Stanął on na III miejscu na podium z wynikiem 5 pkt. Dobrą formą wykazała się również Katarzyna Brzostowska, która wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, zdobywając 4 pkt. Taki sam wynik uzyskał także Wojciech Urlych, Franciszek Kuberski oraz Jan Temel.

Wśród zawodników można było znaleźć zarówno osoby starsze jak również młodych. Najstarszym uczestnikiem turnieju był reprezentant stowarzyszenia Zygfryd Hoder, który w dniu turnieju ukończył 75 lat. Uzyskał on 3,5 pkt. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Był to wartościowy sprawdzian dla zawodników stowarzyszenia – podsumował turniej trener Jacek Matlak.