Szachowy trening mistrzów

Podczas spotkań sekcji szachowej, działającej pod opieką Jacka Matlaka, mistrza FIDE, w ramach Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, grupa 20 niepełnosprawnych zawodników doskonali systematycznie swoje umiejętności. Obecnie spotkania szachistów odbywają się w budynku hali sportowej Gminnego Ośrodka Sport i Rekreacji w Wilkowicach we wtorki i czwartki od 16.00 do 20.00.

– Szachami interesują się też uczestnicy prowadzonego przez Eurobeskidy programu „Aktywność fizyczna mieszkańców z terenów wiejskich”, adresowanego do osób powyżej 50 roku życia. Obecnie mamy też coraz liczniejszą grupę młodych zawodników, z których być może z czasem wyłoni się odrębna sekcja dziecięca. Obie te grupy zainteresowanych: osoby w wieku 50 plus oraz dzieci serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego grona – mówi instruktor Jacek Matlak.

Na popołudniowych treningach szachiści rozgrywają partie, analizują je wraz z instruktorem. przygotowanie do organizowanych przez Eurobeskidy 8 razy w ciągu roku turniejów o szachowe Grand Prix stowarzyszenia.

– To turnieje otwarte, więc nasi zawodnicy mają okazję sprawdzić się w rozgrywkach z nowymi przeciwnikami. Zdobyte punkty z sześciu najlepszych turniejowych rozgrywek zawodnika są podstawą podsumowania i końcowej klasyfikacji. Pierwszy tegoroczny turniej organizujemy w marcu. Poza tymi rozgrywkami odbywa się też co roku Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy Eurobeskidów. Pod koniec zeszłego roku zorganizowany został już po raz piętnasty, w Milówce – tłumaczy Matlak.

Wystarczy tylko dodać, że spośród 112 uczestników turnieju z różnych państw najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji ogólnej okazał się Henryk Seifert, trenujący w sekcji szachowej Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *