Tenisiści stołowi walczą o medale MP w Wiśle

Po czwartkowych kwalifikacjach od piątku 17 maja w wiślańskim Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich rozpoczęły się rozgrywki Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, organizowane wraz z wiślańskim OPP przez Polski Związek Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W Mistrzostwach uczestniczy blisko 150 zawodników, walcząc o medale w grze pojedynczej, podwójnej i podwójnej mieszanej. Wraz z seniorami po raz pierwszy swoje Mistrzostwa Polski rozgrywają także juniorzy w grze pojedynczej dla zawodników do 23 lat. Zawodnicy swoje turniejowe mecze rozgrywają w hali Ośrodka oraz w hali przy pl. Hoffa w Wiśle.

Już w pierwszym dniu zawodów zapadły pierwsze rozstrzygnięcia medalowe, bowiem zakończyły się rozgrywki w grze podwójnej i podwójnej mieszanej. Wielką radością dla kibiców tenisistów reprezentujących Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice stał się złoty medal i tytuł mistrzyni Polski, wywalczony przez Wiolettę Kimlę, która zagrała w parze wraz z Jolantą Kopaczyńską ze Startu Wrocław.

– To wspaniały rezultat naszej zawodniczki. To po srebrnym medalu w drużynowych Mistrzostwach Polski zdobytym kilka tygodni temu przez panów kolejna wielka radość – nie ma wątpliwości trener Jerzy Schreiber, a sama mistrzyni Wioletta Kimla przyznała, że sukces ją nieco… zaskoczył.

– Ze względów zdrowotnych miałam w ostatnich miesiącach przerwy w treningach, więc nie spodziewałam się dobrych wyników, ale oczywiście bardzo się cieszę – mówiła Wioletta Kimla, wraz z pozostałymi zawodnikami Eurobeskidów przystępując w piątek do rozgrywek w grze pojedynczej, której ostateczne wyniki znane będą w niedzielę w południe.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *