Tenisowe zmagania w Drzonkowie

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie w ubiegły weekend gościł zawodników z całej Polski. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w organizowanym po raz drugi Grand Prix Polski w tenisie stołowym.

Do rywalizacji przystąpiła ponad setka uczestników, wśród nich znaleźli się reprezentanci m.in. Start Wrocław, Top Bolesławiec, Start Szczecin, IKS AWS Warszawa czy Eurobeskidy  Łodygowice.  Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zawody nadzorował sędzia główny Przemysław Żak. Turniej został podzielony na trzynaście grup – pięć przeznaczonych dla pań i osiem kategorii z udziałem mężczyzn.

Świetną kondycją mógł się poszczycić Michał Deigsler – medalista imprez międzynarodowych – który w klasie VII pokonał 2-setową przewagą Wojciecha Wlazło (Start Skierniewice). Rozgrywka ta młodemu Deigslerowi przyniosła złoto. Wlazło wylądował na drugim miejscu. Podium w tej kategorii uzupełnił Adrian Kochoń.

W klasyfikacji grupy VI w kategorii mężczyzn triumfował Rafał Kraft startujący z IKS AWF Warszawa. Ze srebra cieszyć się mógł Waldemar Krzemiński reprezentant klubu TOP Bolesławiec. Na trzecim miejscu podium stanął Tomasz Mojżysz (Eurobeskidy Łodygowice).

Wśród pań z grupy IX-X najlepsza okazała się zawodniczka klubu KSN Start Kalisz. Teresa Szturm w doskonałym stylu wywalczyła złoty krążek. Na drugim miejscu uplasowała się tenisistka gospodarzy turnieju ZSR Start Zielona Góra Dorota Mituta. Brąz trafił do Wioletty Kimli na co dzień trenującej w sekcji tenisowej Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

Jak mówił Jerzy Schreiber – Żmudne treningi opłaciły się, a ich efekty można obserwować przy stole. Jestem zadowolony ze startów Wioli i Tomka. Przy tak silnej konkurencji dwa brązowe medale napawają dumą. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze–podsumował trener drużyny z Łodygowic.

Rozgrywki trwały do niedzieli 17 listopada i zakończyły się uroczystą dekoracją zwycięzców.