Trafili w dziesiątkę – na strzelnicy w Gumnej

W sobotę 20 lipca tradycyjnie członkowie i sympatycy cieszyńskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych spotkali się na strzelnicy pneumatycznej LKS LOK „KORONA” w Gumnach, gdzie odbyły się zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych.

– Regulaminowe względy bezpieczeństwa zadecydowały o tym, że w rywalizacji mogli brać udział wyłącznie uczestnicy z niepełnosprawnością fizyczną, powyżej 16 lat. Zawodnicy mogli startować w dwóch konkurencjach: w strzelaniu z broni krótkiej i karabinka – tłumaczyła Krystyna Stefańska-Gnida, prezes stowarzyszenia.

– Jak zawsze zawodnicy mieli najpierw prawo do strzałów próbnych, przy których towarzyszyli im wolontariusze stowarzyszenia i instruktorzy strzelectwa. Potem był czas na rywalizację. W strzelaniu wzięło też udział 7 osób poza konkursem, które jednak nie mogły być uwzględnione w końcowej punktacji – dodaje prezes Stefańska-Gnida, z satysfakcją zauważając, że w tym roku chętnych było więcej niż w poprzedniej edycji zawodów.

Rywalizację w kategorii kobiet bezapelacyjnie wygrała Antonina Kryska, która w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego wyprzedziła Jadwigę Żebracz i Weronikę Šnajder. W strzelaniu z karabinka także zwyciężyła A. Kryska, a za nią na podium stanęły też: Weronika Šnajder i Janina Kocoń.

Wśród mężczyzn najlepszym strzelcem w strzelaniu z karabinka okazał się Rudolf Pastuch, ma drugim miejscu zakończył strzelanie Ryszard Gbyl, a trzeci był Józef Michalik. Najcelniej z  pistoletu strzelał Jan Šnajder, drugi był Leszek Nowak, a trzeci – Ryszard Gbyl.

Dla najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla wszystkich – poczęstunek na świeżym powietrzu.

Wśród uczestników zawodów, w zastępstwie starosty cieszyńskiego, gościła wicestarosta Janina Żagan. – Jestem tu służbowo, ale z całego serca wszelkie inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych zawsze wspierałam, wspieram i wspierać będę. Takie wydarzenie, jak to dzisiejsze, jest ogromnie ważne i potrzebne, bo jest szansą do wspólnego działania, aktywności, impulsem, żeby wyjść z domu. Zawody pozwalają na udział w rywalizacji i to też pozwala lepiej się poczuć. Widziałam, jaką radość sprawia uczestnikom to wszystko, co się tu dzisiaj działo – mówi Janina Żagan.

W planach wakacyjnych członkowie Stowarzyszenia Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych mają jeszcze 27 sierpnia wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej i pobyt w kompleksie basenów geotermalnych.

– A od 6 września wyruszamy na dwutygodniowy obóz sportowy 50+ do Gdańska-Jelitkowa. Zaraz po powrocie zaczynamy przygotowania do turnieju tenisa stołowego, który w tym roku odbędzie się w Cieszynie 16 listopada – zapowiada Krystyna Stefańska-Gnida.

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *