Treningi w Eurobeskidach trwają

Zimowa aura sprzyja, by zainteresowanie kibica kierować głównie w stronę narciarskich skoczni i tras zjazdowych, gdzie obecnie odbywają się najbardziej emocjonujące sportowe rywalizacje. To jednak nie oznacza, że zawodnicy uprawiający inne dyscypliny niż sporty zimowe mają teraz wakacje. Tak jest również w sekcjach sportowych Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

– Wprawdzie mamy jeszcze trochę przerwy w zawodach, których nowy tegoroczny cykl dopiero się rozpocznie, ale nasi zawodnicy już przygotowują się do startów. Oczywiście są to to treningi dostosowane nie tylko do tych przyszłych terminów startów, ale przede wszystkim do indywidualnej kondycji zawodników i nad tym czuwa zespół doświadczonych trenerów, którzy świetnie znają swoich podopiecznych i pomagają w odpowiednim doborze programu treningowego. Najważniejsze w ich pracy jest przede wszystkim jednak to, by osiągnięciem była jak najlepsza forma zawodnika i jego rehabilitacja. Sukcesu czy medalu nie można przedkładać nad troskę o zdrowie naszych sportowców, choć oczywiście z każdego dobrego startu cieszymy się i jesteśmy dumni wszyscy – mówi Stanisław Handerek, prezes SI Eurobeskidy. – Ubiegłoroczne starty przyniosły dobre sportowe rezultaty i za nie jesteśmy również wdzięczni tak zawodnikom, jak i całej kadrze pracujących z nami instruktorów i trenerów.

Tenisiści stołowi w SI Eurobeskidy trenują i startują w zawodach pod okiem trenera Jerzego Schreibera. Zawodnicy sekcji ciężarowców nad swoją kondycją pracują systematycznie pod opieką Stanisława Mirochy i Wiesława Grabskiego. Z szachistami nad szachownicą pochylają się: Marek Matlak i Jacek Matlak, a młodzi pływacy szkolą się na basenie w pływaniu pod czujnym okiem Jarosława Wójcika i Patryka Imielskiego. Pracę wszystkich sekcji sportowych i przygotowania do startów koordynuje dr Bogusław Wyleciał, członek zarządu SI Eurobeskidy.

Zaplecze dla sekcji stanowią: sala rehabilitacyjna, sala do gier w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach (sekcja szachowa), sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 1 w Łodygowicach, basen i siłownia „AQUA” w Bielsku Białej oraz basen w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

– Dobrej pracy kadry trenerskiej zawdzięczamy nie tylko dobre wyniki poszczególnych zawodników, ale także fakt, że w sekcjach trenuje coraz więcej osób i możemy na zawodach obserwować nie tylko zwycięstwa indywidualne, ale także sukcesy, które nasi sportowcy odnoszą w klasyfikacjach drużynowych. To też nasza wielka radość – dodaje Wojciech Barabasz członek zarządu SI Eurobeskidy.

Jeżeli chcesz jeszcze dołączyć do sekcji sportowych Eurobeskidów, wystarczy zgłosić się w biurze stowarzyszenia w Łodygowicach (ul. Królowej Jadwigi 6), zadzwonić pod numer:  33 862 31 97 lub wysłać e-mail: sport@eurobeskidy.org.pl.
Dofinansowano ze środków:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychLogo Gmina Łodygowice
Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *