W Wiśle pobiegną po nowe życie

„Bieg po Nowe Życie” to impreza sportowa w Wiśle, podczas której gwiazdy sportu, filmu i muzyki wspierają polską transplantologię. Biegną przez centrum Wisły w 3-osobowych drużynach, wraz z osobami po przeszczepie, by już po raz czternasty promować polską transplantologię.

W tym roku bieg, a dla części uczestników marsz, rozpocznie się w sobotę 13 kwietnia o 12.00 na placu Hoffa. Trasa poprowadzi głównym deptakiem miasta ze startem i metą na placu . W składzie każdej drużyny znajdzie się osoba po przeszczepieniu, znana osoba ze świata filmu, teatru, muzyki, estrady, sportu i mediów oraz przedstawiciel partnera wydarzenia.

Jednym z najbardziej zaangażowanych ambasadorów tej inicjatywy jest znany sportowiec Przemysław Saleta, który był dawcą przy przeszczepie nerki dla chorej córki. – Musimy odczarować tematykę przeszczepów. Pokazać, że przeszczep to nowe, aktywne życie, możliwość powrotu do pracy, nauki, uprawiania sportów, realizowania swoich pasji. Większość osób kojarzy tematykę przeszczepów z chorobami, a powinno się to przecież kojarzyć ze zdrowiem, bo przeszczep to powrót do zdrowia.. Stąd sportowa formuła „Biegu po Nowe Życie”. Sportowa, marsz z kijami nordic walking, choć oczywiście to zabawa, tu nie chodzi o wynik, rywalizację. Najważniejsze jest przesłanie – tłumaczył Saleta w jednym z wywiadów po ubiegłorocznej edycji biegu.

Dzień wcześniej, 12 kwietnia w Hotelu Gołębiewski po raz piąty wręczone zostaną nagrody „Drugie Życie”, przyznane w pięciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Wspieram polską transplantację, Partner Biegu po Nowe Życie, Media o transplantacji i Sport po Transplantacji.

Po raz kolejny wyróżnienia przygotował jeden z najwybitniejszych polskich artystów-grafików Andrzej Pągowski.

Uczestnikom biegu można kibicować, a przy okazji zdobyć sporo cennych informacji. W ubiegłorocznej edycji nie zabrakło wśród maszerujących także zawodników Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *