Warta przełamuje bariery

Warta Poznań bardzo rożni się od innych polskich klubów, które skupiają się na działalności piłkarskiej i walce w Ekstraklasie czy niższych ligach. Warta też to robi, ale chce tworzyć także specyficzny klub o dużej społecznej wrażliwości. – Chcemy poznaniaków uaktywnić. Inwestujemy w sfery niszowe jak sport niepełnosprawnych, kobiet, jak seniorzy. 

W dobie, kiedy wszystko kręci się wokół kosmicznie wysokich budżetów i osiągania wyników niemal za wszelką cenę, proponujemy inną, ludzką skalę patrzenia na futbolKlub chce być także ekologiczny, aby per „Zieloni” nie mówiono o Warcie tylko ze względu na barwy – zapewniają jego przedstawiciele…

Promocja języka migowego oraz przełamywanie barier wśród osób niepełnosprawnych wpisuje się w ten kontekst. Warta Poznań związała się z firmą MiguMig – zabawy z językiem migowym, aby wesprzeć naukę języka migowego wśród niesłyszących i słabo słyszących, zwłaszcza dzieci. W myśl zawartej właśnie umowy Warta Poznań i MiguMig przeprowadzą szereg akcji, których celem będzie zwrócenie uwagi na obecność w naszym otoczeniu osób niesłyszących, na rozwiązywanie zagadnień związanych z komunikowaniem się z nimi, a także na naukę podstaw języka migowego. Klub zrealizuje w ten sposób, zawarte w „Planie Rozwoju 2020-23” zobowiązanie do walki z wykluczeniami oraz wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach akcji piłkarze i trenerzy Warty Poznań sami będą się uczyli języka migowego, aby dzięki temu promować go w czasie meczów i spotkań z ludźmi.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *