Weekend pełen sportowych wrażeń

Na kalendarzach widnieje maj. I choć obchody 25-lecia Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy rozpoczęły się już w marcu, to dopiero w najbliższy weekend odbędą się pierwsze w tym roku imprezy sportowe. Kalendarz otworzą tradycyjnie zawody w ciężarach. Dzień później do rywalizacji przystąpią szachiści.

Już dziś (piątek 7 maja) do Hotelu pod Dębowcem w Bielsku Białej przyjadą zawodnicy z całej Polski, aby wystartować w XVIII Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, połączonych z VII Otwartymi Integracyjnymi Mistrzostwami Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody organizowane są przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy we współpracy z Polskim Związkiem Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Urzędem Marszałkowskim, Miastem Bielsko-Biała i Stowarzyszeniem Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anny Krupki oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Sponsorem głównym wydarzenia jest AQUA S.A. Wydarzenie sponsorują również Suez, ABC Profesjonalne Narzędzia oraz ZPM Hańderek.

Starty rozpoczną się w sobotę 8 maja o godzinie 10. Rozdanie nagród i zakończenie zawodów odbędzie się tego samego dnia.

Zmagania sztangistów będą transmitowane NA ŻYWO na YouTubie.

Następnego dnia, w niedzielę 9 maja w Węgierskiej Górce rozpocznie się tygodniowy turniej szachowy. Wiosenny Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy składa się z 9 rund. Organizatorem imprezy jest SI Eurobeskidy. Partnerem wydarzenia jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Rozgrywki są prowadzone systemem szwajcarskim. Do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 70 osób w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Ceremonia dekoracji zwycięzców oraz oficjalne zakończenie turnieju będzie miało miejsce w sobotę 15 maja.  Wyniki będą dostępne na stronie chessarbiter .

Oba wydarzenia są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *