Wraca sport na świeżym powietrzu

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o nowych restrykcjach i obostrzeniach związanych z koronawirusem. Nie będą one dotyczyć sportu na otwartym powietrzu. Rozgrywki młodzieżowe wracają.

Ministerstwo Zdrowia przychyliło się do licznych apeli i dopuszcza możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Po 19 kwietnia wracają rozgrywki młodzieżowe, ale na razie przy pustych trybunach.

Czy już w najbliższy weekend odbędą się mecze i zawody w całej Polsce? Jeszcze dziś decyzję podejmą sportowe związki. Prawdopodobnie na dotychczasowych zasadach w niższych ligach rywalizować będą zespoły, które mają podpisane stypendia i działają na zasadach „zawodowych”. Z tą różnicą, że można już trenować.

Komunikat brzmi: „Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób”.

To znakomita wiadomość przede wszystkim dla amatorskich zawodników. Dotychczas m.in. najniższe ligi piłkarskie były „zamrożone”. Nie tylko nie odbywały się mecze ligowe, ale amatorskie kluby nie mogły nawet trenować.

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *