Wyciskanie Sztangi Leżąc – zapraszamy na zawody!

Co prawda nie minął jeszcze rok od poprzednich zawodów, ale to już najwyższy czas na przygotowanie dokumentów do zapisu na XVIII Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, połączone z VII Otwartymi Integracyjnymi Mistrzostwami Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody, organizowane przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy we współpracy z Polskim Związkiem Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Urzędem Marszałkowskim i Stowarzyszeniem Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, odbędą się w dniu 27 marca w Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej. To hotel, który jest świetnie przygotowany nie tylko do samej imprezy, ale przede wszystkim do zapewnienia wszystkim uczestnikom odpowiednich warunków wynikających z obowiązujących przepisów związanych z COVID-19. Zostało to przetestowane już w czasie poprzednich zawodów, które odbyły się w sierpniu 2020 r., a pierwotnie były planowane na marzec 2020 r., lecz musiały zostać przełożone. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że zawody będą mogły odbyć się w terminie, dlatego już 26 marca zawodnicy pojawią się w Hotelu Dębowiec, żeby przygotować się do zmagań ze sztangą od samego rana następnego dnia.

Zapisy będą przyjmowane do 18 marca, ale ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia liczba miejsc jest z góry określona, dlatego zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa już teraz. W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy i zawodniczki pełnosprawni oraz niepełnosprawni, którzy ukończyli 14 lat, posiadają ważne badania lekarskie, a w przypadku zawodników niepełnosprawnych również orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Zgłoszenia dokonuje macierzysty klub zawodnika – zawodnicy niezrzeszeni nie mogą zostać dopuszczeni do startu. Zawodnicy pełnosprawni muszą dodatkowo posiadać licencje zawodnicze PZKFiTS na rok 2021 oraz dokonać wpłaty za uczestnictwo w Mistrzostwach Śląska; zawodnicy niepełnosprawni są z tej opłaty zwolnieni. Wszystkie szczegóły oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie zawodów. Dodatkowe informacje pod nr tel.: 33 862 31 97 lub e-mail: biuro@eurobeskidy.org.pl.

Jak zwykle przewidziane są nagrody rzeczowe dla najlepszych w swoich kategoriach oraz puchary dla najlepszego juniora, najlepszego zawodnika i zawodniczki oraz najlepszego zawodnika Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy. W Mistrzostwach Śląska gra toczy się już o tytuły Mistrzów i Mistrzyń Śląska w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych – rywalizacja na pewno będzie ostra. Członkowie sekcji podnoszenia ciężarów Stowarzyszenia pilnie ćwiczą pod okiem trenerów, żeby jak najwięcej pucharów i medali trafiło właśnie do nich.

(SROKA TFG)

Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *