Złote medale dla bocci z Bielska-Białej

Reprezentacja grających w boccię zawodników BZSR Start Bielsko-Biała z mistrzem Damianem Iskrzyckim na czele wzięła udział w Konopiskach w Międzynarodowym Turnieju Bocci „Prometeus-Cup 2019”. Zawody były połączone z eliminacjami Mistrzostw Polski III Polskiej Ligi Bocci, 

Wystartowali zawodnicy z Walii, Słowacji, Ukrainy i z Polski. m.in. z Poznania, Krakowa, Nowego Sącza, Wrocławia, Zamościa, Częstochowy, Warszawy, Zielonej Góry, Gdańska, Katowic, Głogowa, Lublina.

Swoimi startami zawodnicy z Bielska-Białej tylko potwierdzili, że na Podbeskidziu boccia stoi na coraz wyższym poziomie. Świadczą o tym zdobyte przez nich aż 4 złote medale.
W kategorii III liga A BC2 zwycięzcą był Antoni Kołodenny, a w kategorii BC4/BC5 wygrał Dominik Walczyk. W grupie BC3 nie było niespodzianek: triumfatorem został Damian Iskrzycki, a w BC5 pierwszy był Krystian Feruga.

Damian Iskrzycki zwyciężył również w rywalizacji w kategorii pary BC3, gdzie zagrał z Jarosławem Plewą, reprezentantem gospodarza: Prometeus Konopiska. Asystentem Damiana Iskrzyckiego był Dariusz Borowski.
Wśród par BC4/BC5 na trzecim miejscu zakończył rywalizację Dominik Walczyk, występujący w parze z Łukaszem Sudołem z Prometeusa.

Jak zgodnie podkreślali organizatorzy i sami zawodnicy, chodziło tylko częściowo o rywalizację, a bardziej liczyło się doskonalenie umiejętności. Niezwykle emocjonujące mecze z udziałem Iskrzyckiego nie pozostawiały wątpliwości co wysokiego poziomu jego gry. Nie było to dla nikogo zaskoczeniem, skoro pan Damian jest obecnie najlepszym polskim zawodnikiem tej dyscypliny, a w rankingach światowych jest najwyżej notowanym Polakiem i zajmuje 9 miejsce.

– Rywalizacji towarzyszył niepowtarzalny klimat. Turniej można podsumować cytując słowa Mahatmy Gandhiego: „Nie jest najważniejsze, byś był lepszym od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego” – podsumowywał przebieg zawodów organizator: prezes Prometeusa Waldemar Trószyński.

– Nasi zawodnicy trenują w Rudzicy w sekcji sportowej, dzięki której mogą rozwijać się i aspirować do kadry narodowej Polskiego Związku Bocci. Obecnie należą do czołówki krajowej – mówi Damian Iskrzycki, niewątpliwy lider podbeskidzkiej grupy tych sportowców.

Na sali sportowej do bocci w Rudzicy swoje sekcje prowadzi Klub Sportowy Rudzica, który dzięki kilkuletniej współpracy z Polskim Związkiem Bocci i Klubem Start Bielsko posiada potrzebne doświadczenie do szkolenia i pozyskiwania nowych talentów sportowych. Boccia to najszybciej rozwijająca się dyscyplina paraolimpijska w Polsce i na świecie.Śledź nasze social media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *