Kraków gościł pływaków z całej Polski

W ubiegły weekend w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas wydarzenia wystartowało 67 zawodników.

Organizatorem mistrzostw były Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni Razem” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mistrzostwa Polski w pływaniu dla większości zawodników są najważniejszą imprezą w roku. Po uczestnikach widać było wielką radość z możliwości spotkania i zmierzenia się na torze z kolegami  z innych zakątków kraju. Wszyscy wykazali wielką determinację i ducha walki podczas swoich startów, ale jak to w sporcie, miejsce na podium jest tylko dla najlepszych. Jednak każdy był usatysfakcjonowany udziałem. Jak pokazują wyniki na naszych zawodach pobitych zostało wiele rekordów życiowych. Poziom pływania tych sportowców dynamicznie rośnie, a to jest najważniejszym celem naszej imprezy: motywacja do dalszych treningów i rozwoju sportowego.

Sportowcy mieli okazję sprawdzić się w trzynastu konkurencjach, m.in. stylem dowolnym, stylem grzbietowym, i klasycznym na różnych dystansach. Klasyfikacja została podzielona na konkurencję wiekowe, osobno dla zawodniczek i zawodników. W programie zaplanowano także oddzielną konkurencję dla sportowców z zespołem Downa.

– Od lat z radością obserwuję jak rośnie grupa młodych ludzi z zespołem Downa, którzy regularnie trenują i stają do sportowej rywalizacji, osiągając coraz lepsze wyniki – komentuje Paulina Gadomska-Dzięcioł z należącej do grona członków związku „Sprawni-Razem” Fundacji SONI. – W tym roku w mistrzostwach uczestniczyło aż 19 pływaków z Trisomią 21, co potwierdza ogromny potencjał sportowy tych zawodników. 

W rywalizacji wzięli udział reprezentanci 14 klubów sportowych. Zawody odbyły się na basenie Zespołu Krytych Pływalni AWF w Krakowie. Wydarzenie zostało przeprowadzone zgodnie z przepisami Światowego oraz Polskiego Związku Pływackiego.

fot. Fundacja SONI

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....