W ubiegłym tygodniu w Wągrowcu rywalizowali zawodnicy bocci z całego kraju.
Jak zawsze kibicom i sportowcom towarzyszyły sportowe emocje w duchu fair play.
Na pierwszym miejscu podium podczas turnieju zajął zespół Klony Zamość, który reprezentował klub Akson Zamość. Srebro w rywalizacji zdobył klub Bratek Owczegłowy. Podium dopełniła drużyna klubu Ikson Głogów. W zmaganiach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu wziął udział zespół Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego Start Poznań.
Oprócz sportowców sklasyfikowanych w zawodach wystartowali zawodnicy grupy integracyjnej, którzy walczyli o puchary.
Na zawodników bocci czekają jeszcze trzy turnieje, podczas których będą walczyli o zdobycie tytułu Mistrza Polski w klasach BC1, BC2, BC3, BC4 oraz BC5.
Zawody były współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Fot. Maria Gniazdowska






