We wtorek 10 maja w niemieckich Elzach wystartował II wyścig Pucharu Świata w parakolarstwie. Polacy w rywalizacji zdobyli w sumie 6 medali: 2 srebrne i 4 brązowe.
Puchar świata liczy trzy rundy. Pierwsza z nich odbyła się w dniach 5 – 8 maja w Ostend i zakończyła bez medalu dla białoczerwonych. W Belgii Krzysztof Plewa (H5) otarł się o podium jednak finalnie do krążka trochę zabrakło. 10 maja wystartował drugi etap. Z Niemiec polscy zawodnicy wrócili już z medalami.
Srebrne medale w indywidualnej jeździe na czas trafiły do dwóch polskich zawodników. W grupie H3 drugie miejsce wywalczył Rafał Szumiec, natomiast w grupie H5 srebrny krążek zdobył Krzysztof Plewa. Rafał Wilk (H4) został sklasyfikowany na 7 pozycji. Brązowy krążek wywalczyła w czasówce Renata Kałuża. Brąz trafił również do tandemu, w którego skład wchodziły Aleksandra Tecław i Justyna Kiryła. Piotr Kołodziejczuk z Marcinem Białobłockim rywalizację zakończyli na 7 miejscu.
Ostatni medal zdobyty podczas Pucharu Świata w parakolarstwie w Elzach należał do Aleksandry Tecław i Justyny Kiryła. Polki w wyścigu ze startu wspólnego zdobyły brąz.
Finałowe wyścigi Pucharu Świata odbędą się w sierpniu w Kanadzie.
Fot. Aleksandra Tecław