Od ubiegłej soboty w szwedzkim Ostersund rozgrywają się Mistrzostwa Świata w biegach narciarskich oraz biathlonie. Na zawodach w północnej Europie wczoraj triumfował 33-letni zawodnik klubu Zoma Team Obidowiec Witold Skupień.
Biało-czerwony paraolimpijczyk w konkurencji biegowej techniką klasyczną na dystansie 18 km zdobył złoty krążek. Za Polakiem na podium stanął Japończyk Taikim Kawayoke, trzeci na mecie był zawodnik z Ukrainy Gorygorij Wowczynskij. Poza podium, na piątym miejscu bieg na 18 km w klasie na sledgach zakończył sportowiec VeloAktiv Krzysztof Plewa.
To jest kosmos! Dziękuję wszystkim przede wszystkim mojej Wioletcie Waniczek, która wręcz wyganiała mnie na trening po Igrzyskach, każąc się ogarnąć w swoim stylu. I Wiesław Cempa to nasze wspólne złoto Trenerze. W końcu wszystko siadło. Mamy to. Dziękuję wszystkim kibicom i wsparciu w mojej drodze do tego medalu. Może i wyglądało to na kontrolowany bieg, ale jestem tak obolały, że szok.
Witold Skupień
To jest kosmos! Dziękuję wszystkim przede wszystkim mojej Wioletta Waniczek, która wręcz wyganiała mnie na trening po Igrzyskach, każąc się ogarnąć w swoim stylu. I Wiesław Cempa to nasze wspólne złoto Trenerze. W końcu wszystko siadło. Mamy to. Dziękuję wszystkim kibicom i wsparciu w mojej drodze do tego medalu. Może i wyglądało to na kontrolowany bieg, ale jestem tak obolały, że szok
Witold Skupień po medal na mistrzostwach globu sięgnął po raz trzeci w karierze. Jednak ten krążek okazał się wyjątkowy. Po 11 latach startów zdobył pierwsze złoto światowego czempionatu. Skupień w swoim dorobku miał już dwa srebra zdobyte: w ubiegłym roku w Lillehammer oraz w 2017 w Finsterau.
Fot. fb/Polski Komitet Paraolimpijski