Zgłoś się do programu Aktywna rehabilitacja!

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy rozpoczęło nabór do programu „Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych”. Projekt skierowany jest do osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w stopniu znacznym i umiarkowanym.

Stowarzyszenie uczestnikom programu oferuje szeroki wachlarz BEZPŁATNYCH zabiegów w wyposażonym w profesjonalny sprzęt gabinecie rehabilitacyjnym w Łodygowicach. W zależności od indywidualnych potrzeb i zaleceń lekarza pacjenci będą mogli skorzystać z kinezyterapii indywidualnej, fizykoterapii, krioterapii miejscowej, masażu suchego lub masażu pneumatycznego BOA.

Sport i rehabilitacja to dwa istotne filary działalności naszego Stowarzyszenia. Staramy się zapewnić osobom z niepełnosprawnościami jak najlepsze wsparcie. Oprócz zajęć sportowych, pomocy asystenta oferujemy osobom niepełnosprawnym tradycyjną formę rehabilitacji w naszym gabinecie w Łodygowicach. Takie zabiegi pozwalają na kształtowanie funkcjonalności ruchowej, poprawę sprawności i zmniejszenie dolegliwości bólowych, a połączone z aktywnością sportową mogą znacząco poprawić samopoczucie pacjenta.

Wojciech Łatanik, wiceprezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy
Jak wygląda rekrutacja?

Osoba zainteresowana udziałem w projekcie musi dostarczyć do biura Stowarzyszenia ksero ważnego orzeczenia o niepełnosprawności. Kolejnym krokiem jest weryfikacja złożonej dokumentacji. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie osoba ta zostanie zakwalifikowana do badań lekarskich. Badania odbywają się z udziałem lekarza rehabilitacji medycznej, lekarza internisty oraz mgr fizjoterapii. Pierwszy lekarz przepisuje zestaw wszystkich niezbędnych dla pacjenta zabiegów, a internista bada, czy inne schorzenia albo stan narządów wewnętrznych nie stanowią przeciwwskazania dla podjęcia takiej rehabilitacji. Decyzje o tym czy zainteresowany zostanie zakwalifikowany do programu podejmuje komisja na podstawie zebranych informacji. Osoby, które pomyślnie przejdą cały proces mogą rozpocząć rehabilitacje.

Nowa edycja projektu rusza od 01 kwietnia 2024 r. Nabór do projektu Aktywnej rehabilitacji potrwa do 16 lutego 2024 roku.

Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność cyfrowa

Dostosuj preferencje użytkowania:

Wesprzyj nas

Jakiś tekst wsparcie....